Фото: Скриншот | Тетяна Близняк і її дочка в метро Києва
Молода жінка з Києва, яка годує свою дитину в метро, де ховалася із сім’єю від бомбардувань ЗС РФ, стала символом стійкості українських матерів.
27-річна киянка Тетяна Близняк і її тримісячна донька Марічка, сфотографовані 50-річним угорським журналістом Андрашем Фьольдешем у київському метро, де жінка разом із дитиною, чоловіком і собакою ховалися від обстрілів, стала прототипом ікони, що з’явилася. Відповідні фото з’явилися на сторінці пастора Павла Левушкана, а історію дівчини, прозваної «київською мадонною», розповіла низка українських і зарубіжних ЗМІ.
Будь завжди в курсі подій разом із телеграм-каналом Быстрый Фокус.
Як розповіла сама Тетяна журналістам, її сім’я хотіла евакуюватися одразу ж, як у Києві та навколо нього прогриміли вибухи. Але квитків на потяги вже не було, тож першу ніч вони провели в коридорі, а на другу спустилися в метро. Там було холодно, галасливо та багатолюдно, але не так страшно.
Сім'я привернула увагу угорських журналістів [+–] Фото: Скриншот
На той час у підземці працювали журналісти угорського видання Teleks, фотограф якого, Фьольдеш, і звернув увагу на цю маленьку сім’ю, що сидить на ковдрі біля однієї зі стін. Побачене вразило його, оскільки раніше він ніколи не мав подібного досвіду та не працював в умовах війни.
«Це було так зворушливо. Така близькість серед сотень людей навколо», – каже угорець.
Наразі Тетяна зі своєю родиною перебуває в безпечному місці [+–]
Пізніше цей кадр побачила художниця з Дніпра Марина Соломеннікова, і його символізм так вразив, що вона зобразила матір із дитиною у вигляді ікони, трохи змінивши ракурс.
«Пізніше я знову побачила її (Тетяну) в новинах «24 каналу», де її, по суті, порівнювали з іконою Мадонни з немовлям. Але в цій новині не було вказано фотографа. Проте я дуже хотіла знайти, чия це робота та чи є фото з інших ракурсів, але в моїй голові вже склалися всі пазли побаченого та прочитаного — ця жінка з дитиною була символом усіх українських матерів, які повинні ховатися від російської зброї в бомбосховищах. Образ жінки на фотографії був настільки невинний, що, по-моєму, світився навіть без ілюстрації».
Незабаром їй вдалося познайомитися і з фотографом, і з героїнею знімка:
«Таня напрочуд добра та позитивна людина. Коли фотограф робив її фото, вона з чоловіком, дитиною та собакою ховалися від бомбардування та ночували в метро. Таня каже, що вона в шоці через те, що таким чином стала популярна. А мені особисто дуже приємно, що ми знайшли одне одного — і я, і фотограф, і Таня Близняк”.
Робота Соломеннікової розлетілася в усьому світі, і її навіть опублікував консультант Ватиканського секретаріату в справах з комунікацій Джеймс Мартін.
Тепер «Київська мадонна в метро» стала іконою в католицькому храмі в Неаполі, і поряд із нею вже відбуваються богослужіння.
Щодо Тетяни та її родини, то зараз вони всі в безпеці на Заході України.
Нагадаємо, під час масованих обстрілів Києва в метро ховалися понад 15 тисяч людей.