«Кінця краю війни не видно, а їх стає усе менше»: пікет за чіткі терміни служби для мобілізованих відбувся у Києві

Пікет за чіткі терміни служби у війську, Хрещатик, 5 жовтня 2024 року. Суспільне Новини

5 жовтня у Києві біля метро Хрещатик родичі та близькі військовослужбовців, які воюють на передовій, зібралися на акцію протесту за встановлення чітких термінів служби у війську. Це вже 18-й такий пікет у столиці.

Про це з місця події повідомляє кореспондентка Суспільного.

Організаторка акції Галина Островська. Суспільне Новини/Влада Колодій

На акцію протесту прийшло кілька десятків людей. Переважно, матері та дружини військовослужбовців, які на фронті з перших днів війни.

Пікет на Хрещатику за чіткі терміни служби у війську, 5 жовтня 2024 року. Суспільне Новини/Влада Колодій

Попри дощову погоду, вони вишикувалися у шеренгу з плакатами, аби привернути увагу суспільства і влади до питання необхідності ротації оборонців на передовій.

Пікет на Хрещатику за чіткі терміни служби у війську, 5 жовтня 2024 року. Суспільне Новини/Влада Колодій

Вп'яте з початку року на пікет вийшла Еліна. У руках тримає плакат-звернення англійською мовою. У такий спосіб, каже жінка, вирішила привернути увагу до пікету якомога більшу аудиторію, міжнародну спільноту, бо зрушень, за її словами, ніяких у цьому питанні немає. Рідних без ротації на фронті у неї немає, але серед близьких і знайомих — про такі випадки знає, коли лише раз на рік відпустка і знову у бій.

"Я розумію, що ми усі втомилися вже. Але військові втомилися більше…Я за те, щоб військовим, які на фронті вже третій рік, дали право чіткого розуміння повернуться вони чи будуть воювати до завершення війни", — зазначила Еліна.

Учасниця пікету Еліна. Суспільне Новини/Влада Колодій

Постійна учасниця акції Катерина. Вона чекає з війни чоловіка, який уже третій рік обороняє Україну на передовій.

"Кінця і краю війни не видно. Ми не розуміємо, коли вони повернуться і вони не розуміють, коли повернуться. Їх стає усе менше кожного дня. І ми хочемо мати надію підкріплену законодавством що наші рідні зможуть повернутися з фронту живими", — наголосила жінка.

Учасниця пікету Катерина. Суспільне Новини/Влада Колодій

Як ми раніше повідомляли, 16 вересня біля Кабміну розпочався безстроковий пікет за встановлення чітких термінів військової служби. На мітинг вийшли близько десятка жінок з різних регіонів України — і тепер обіцяють приходити щодня.

11 квітня 2024 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт про мобілізацію без норми про звільнення військових. Вилучення норми про демобілізацію із законопроєкту ініціював головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський і підтримав міністр оборони Рустем Умєров. Питання демобілізації мають розглянуті в окремому законопроєкті.

Читати ще

Читати ще «Не мовчи! Полон вбиває»: у центрі Києва традиційно рідні та близькі полонених зібралися на щотижневу акцію

Джерело

Новости Украины