Китай обрубав зв’язок та проігнорував численні дзвінки з Пентагону – Politico


Китай обрубав зв'язок та проігнорував численні дзвінки з Пентагону – Politico

Ллойд Остін та Марк Міллі (фото — ЕРА)

Китайські воєначальники проігнорували численні дзвінки своїх американських колег цього тижня на тлі кризи безпеки в Тихоокеанському регіоні через візит спікерки Палати представників Ненсі Пелосі до Тайваню. Про це повідомили Politico три особи, поінформовані про спроби американських військових додзвонитися китайським колегам.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Йдеться про те, що у Китаї ігнорують спроби зв’язатися з боку міністра оборони США Ллойда Остіна та голови Об’єднаного комітету начальників штабів генерала Марка Міллі.

В. о. пресаташе Пентагону Тодд Брессейл повідомив виданню, що держсекретар Ентоні Блінкен «неодноразово наголошував на важливості повністю відкритих ліній зв’язку з керівниками оборони Китаю, щоб гарантувати, що ми зможемо уникнути будь-яких прорахунків».

Але остання розмова Міллі зі своїм китайським колегою, головою Об’єднаного штабу генералом Лі Цзоченом, відбулася 7 липня. За даними з офісу Міллі, відеозв’язком вони говорили про необхідність підтримувати відкриті лінії зв’язку, а також зниження ризиків. У червні Остін особисто зустрівся з китайським колегою генералом Вей Фенхе у Сінгапурі.

Читайте також: Посла Китаю викликали до Білого дому у зв’язку з бойовими пусками ракет поблизу Тайваню

30 липня Китай оголосив, що припиняє деякі офіційні діалоги з військовим командуванням США, зокрема регіональним, а також переговори щодо безпеки на морі. Спікер Білого дому Джон Кірбі заявив, що хоча це оголошення «не повністю виключає можливість спілкування високопоставлених військовослужбовців», воно збільшує ризик інцидентів.

«Там так багато військової техніки, яка працює в обмежених просторах, що добре, особливо зараз, щоб ці лінії зв’язку були відкриті. Ми вважаємо, що відключення каналів військового зв’язку на будь-якому рівні, у будь-якому масштабі та під час кризи є безвідповідальним актом», – пояснив він.

За словами Ренді Шрівера, який обіймав посаду топчиновника Пентагону з азійської політики в адміністрації Дональда Трампа, скасування діалогу військових не безпрецедентне: «Це безперечно є частиною сценарію. Mil-mil історично на межі розриву, щойно у нас виникають проблеми з Китаєм».

За даними Reuters, Пекін також призупинив кліматичний діалог, зв’язок з питань боротьби з транскордонною злочинністю та незаконним обігом наркотиків.

Чи відновлено повноцінне спілкування зараз, у статті не уточнюється.

  • 1 квітня 2001 року в повітрі зіткнулися літак радіотехнічної розвідки ВМС США та китайський винищувач, що викликало міжнародний скандал.

Читайте також: США залишають поблизу Тайваню авіаносець та ударну групу кораблів – Білий дім

Джерело