Китай озвучив свою позицію щодо перспективи включення Росії до списку спонсорів тероризму


Китай озвучив свою позицію щодо перспективи включення Росії до списку спонсорів тероризму

Хуа Чуньїн (фото — ЕРА)

Китай заявив, що Росія, чия армія вчиняє різні воєнні злочини у війні на знищення проти України, зокрема завдає ракетних ударів по українських містах, катує та вбиває цивільних, «грає активну та конструктивну роль у боротьбі з загрозою тероризму». Так у МЗС КНР прокоментували заклики до адміністрації Джо Байдена включити РФ до списку держав-спонсорів тероризму.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

28 липня Сенат США одноголосно закликав Держдепартамент визнати Росію спонсором тероризму.

На прохання відреагувати на цей заклик речниця китайського МЗС Хуа Чуньїн назвала США «гегемоністським і свавільним хуліганом», і заявила, що ті «завжди були одержимі довільним навішуванням ярликів на інші країни та звикли претендувати на роль морального судді».

Вона назвала країну-окупанта Росію «важливою силою у глобальних зусиллях боротьби з тероризмом». Як висловилася представниця Пекіна, Вашингтон «вказує пальцем на інші країни та використовує необґрунтовані звинувачення».

Читайте також: Пелосі: Путін – боягуз, а Росію треба визнати спонсором тероризму

«Росія <…> відіграє активну та конструктивну роль у боротьбі з загрозою тероризму», – підтримали Москву в Пекіні. Хуа Чуньїн додала, що США висунули проти Росії «зловмисні, хибні звинувачення».

ДОВІДКА. Держави-спонсори тероризму – список країн, які, як вважає Держдеп, надають підтримку актам міжнародного тероризму. Включення до списку спричиняє жорсткі економічні та політичні санкції США – заборону на постачання зброї, контроль експорту товарів подвійного призначення, заборону на економічну допомогу, а також накладення різних фінансових та інших обмежень. Складання списку розпочалося 29 грудня 1979 року. У різні періоди до нього були включені Лівія, Ірак, Південний Ємен та Сирія. Потім додалися Куба, Іран та КНДР.

  • Представники української влади, зокрема президент та голова його офісу, неодноразово закликали світ визнати РФ державою-терористом.
  • 21 липня спікерка Палати представників США Пелосі закликала держсекретаря Блінкена визнати РФ країною-терористом, інакше таке рішення самостійно ухвалить Конгрес.
  • 24 липня пані посол США в Україні Брінк заявила, що Вашингтон «серйозно» розглядає оголошення Росії спонсором тероризму, «але потрібен аналіз».
  • У Москві попередили, що у цьому разі можуть розірвати дипломатичні відносини із США.

Джерело