Київ знову топ-10 міст у світі з рівнем забрудненості повітря: у КМДА радять не гуляти на вулиці та пити багато води

Центральна вулиця Києва. Telegram/КМДА

Станом на 08:00 22 вересня рівень забрудненості атмосферного повітря в Києві високий. Радіаційний фон у всьому місті – у нормі.

Про це інформує пресслужба КМДА.

Фіксується підвищення концентрації зважених часток (пилу).

"Ймовірною причиною тимчасового погіршення стану повітря є пожежі в екосистемі Київської області", — йдеться у повідомленні.

Найбільш забруднене повітря нині фіксують на лівому березі столиці: Харківському шосе та Архітектора Вербицького. Дещо нижча концентрація забруднюючих речовин, але все одно висока також на правому березі на вулицях Турівській і Китаївській.

Стежити за станом атмосферного повітря та радіаційним фоном у режимі реального часу можна за посиланням https://asm.kyivcity.gov.ua та в додатку Київ Цифровий.

Тим часом за даними сервісу SaveEcoBot, станом на ранок 22 вересня 2024 року столиця знаходиться на 6-му місці серед найбруднішого повітря у світі. В Києві нині норма рівня шкідливих речовин у повітрі перевищена у понад 8 разів.

Ввечері 21 вересня на Київщині та у столиці також спостерігалося погіршення якості повітря. Причина — горіння торф'яників, пожежі в екосистемах, осінні коливання температур та слабкий вітер.

20 вересня Київ був найпершим у світовому рейтингу міст із найбруднішим повітрям

20 вересня зранку столицю огорнув дим і смог, а якість повітря погіршилася за кількома показниками. Станом на 7:00, фахівці фіксували підвищену концентрацію зважених часток (пилу) в повітрі. Ймовірною причиною його погіршення стали пожежі в екосистемі Київської області, зокрема у Вишгородському районі, повідомили у КМДА.

Київ опинився на першому місці у світовому рейтингу міст із найбруднішим повітрям. Про це свідчать дані ресурсу IQAir. Станом на 9:00 20 вересня в Києві рівень забруднення повітря — нездоровий. Індекс якості повітря становить 173 US AQI.

Як розповіла Суспільному голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, пожежі в екосистемах Київщини, зокрема, у Чорнобильській зоні, а також у Чернігівській областях спричинили задимлення і суттєве погіршення якості повітря.

На вечір 20 вересня якість повітря у Києві поліпшилася через зміну атмосферного тиску та появу вітру.

Читати ще

Читати ще У Києві почали відновлювати озеро Синє

Джерело

Новости Украины