КМВА розробила правила для громадського транспорту Києва у тривогу

Київська міська військова адміністрація розробила оновлений механізм функціонування наземного громадського транспорту під час повітряної тривоги.

Про це, як пише сайт KyivTime, повідомили у Київській міській військовій адміністрації 4 березня.

Над створенням алгоритму працювали спільно з представниками Державної служби з надзвичайних ситуацій, правоохоронцями, військовими, а також спеціалістами транспортного сектору. Робоча група, сформована за розпорядженням начальника КМВА, займалася узгодженням нового порядку дій для водіїв і пасажирів під час небезпеки.

Як зазначили в адміністрації, розроблений механізм передбачає, що в разі оголошення повітряної тривоги рух транспорту Київ має призупинитися. Пасажири отримають інформацію про необхідність залишити салон та скористатися найближчим укриттям. Але після тго, як усі бажаючі залишать транспортний засіб, він продовжить рух за своїм маршрутом.

Що стосується Київського метрополітену, наразі можливі зміни в його роботі під час тривоги ще перебувають на стадії обговорення та аналізу. Разом із цим київська підземка, як і раніше, виконуватиме функцію укриття для населення та продовжуватиме свою діяльність з урахуванням актуальної безпекової ситуації.

Запропоновані зміни у функціонуванні міського транспорту під час тривоги ще потребують остаточного затвердження. Це рішення має ухвалити Рада оборони Києва на своєму найближчому засіданні, яке, за попередньою інформацією, може відбутися вже до 9 березня.

1 серпня 2022 року в КМДА повідомляли, що відповідно до рекомендацій ДСНС міська влада ввела обов’язкові правила зупинки громадського транспорту під час оголошення повітряної тривоги. Всі перевізники, як комунальні, так і приватні, повинні припиняти рух транспортних засобів, обираючи найбезпечніше місце для зупинки відповідно до Правил дорожнього руху. Після цього пасажири мають отримати можливість покинути салон та прямувати до найближчого укриття.

Крім того, робота Київського метрополітену в разі тривоги також опинилася під обмеженнямм: потяги не курсують відкритими ділянками, а станції наземного типу тимчасово закриваються.

Передбачалося, що це знизить ризики для пасажирів та збільшить їхню безпеку в умовах можливих атак. Однак на практиці це створило скупчення людей на зупинках, заповнені приватні маршрутки, збільшені затори та підвищені ціни на таксі.

Новости Украины