Коли святкувати Різдво: священник Левченко з Буковини про історію свята

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Священник Василь Левченко, який перейшов з УПЦ до ПЦУ. Суспільне Чернівці

Священник каже, що ті, хто святкує 7 січня, аргументують своє рішення тим, що потрібно святкувати тоді, коли і в Єрусалимі, з яким пов’язано життя Ісуса Христа, і який продовжує служити за юліанським календарем. Але потрібно розуміти чому так. Головні храми Святої Землі, в тому числі і базиліка Різдва Христового у Віфлеємі, ділять між собою мінімум три конфесії – Православна, Католицька та Вірменська церкви. І зберігаючи юліанський календар, православна Єрусалимська Церква зберігає статус-кво. Якби дати свят цих конфесій збігались, це б змушувало переглядати вже усталені традиції користування храмами. Тому православні в Єрусалимі продовжують святкувати як і раніше, щоб налаштувати роботу храму і уникнути непорозумінь, які там часом можуть виникати навіть через дрібниці.

Як святкувати Різдво Христове

Щоб духовно підготуватися до свята, важливо розуміти його історію і значення. Суть Різдва можна зрозуміти, якщо читати Євангеліє та розповіді про народження і життя Ісуса Христа.

Головний елемент святкування — участь у богослужінні. Важливо підготуватись до свята через сповідь, причастя і хоча б кількаденного посту. Для тих хто не хоче цього робити, можна хоча б прийти в храм, щоб помолитися та висловити вдячність Богові за його милість.

Отець Василь Левченко на парафії УПЦ в Заставні. Facebook / Василь Левченко"Одна з найкращих традицій Різдва — бути поруч з тими, хто нас потребує. Христос народився, щоб допомогти людству, і це має надихати нас на добрі справи", — каже Левченко.

За словами священника, Чернівецько-Буковинська єпархія організувала акцію "Подаруй тепло Різдвяної свічки", в межах якої продавали різдвяні свічки, а виручені гроші спрямували на прийом дітей із Нікополя протягом 23-26 грудня.

"Дітей забрали сім'ї, в яких батьки в ЗСУ і захищають нашу країну. В цьому теж є свій символізм", — каже отець Левченко.

Отець Василь каже, що якщо люди будуть сприймати свято тільки як застілля, тоді можна втратити його духовний зміст. Зустрічатись за святковим столом у родинному колі добре і потрібно, але це не має бути головною метою.

Історія свята

У перші століття християнства не існувало уніфікованої традиції відзначати Різдво так, як ми його святкуємо і розуміємо сьогодні. Коли апостоли йшли проповідувати, їм було важливо донести, що Ісус Христос – не просто людина, а Син Божий, народжений від Святого Духа і який втілився у повноцінну людську природу.

"Різдво знаменує довгоочікуваний прихід Спасителя, який відкрив людству шлях до Царства Божого, закритий до моменту народження та воскресіння Христа. Для християн це не просто історична дата, а нагадування про близькість Бога і його любов до нас", — каже Василь Левченко.

У четвертому столітті у деяких церквах свято починають святкувати 25 грудня, хоча була традиція відзначати його в один день із подією Хрещення на Йордані. Але коли у п’ятому столітті виникли богословські суперечки щодо природ Ісуса Христа (чи переважає в ньому божественне чи людське), виникла потреба чітко наголосити на події його народження, як Бога в людській природі. Саме тоді свято Різдва повноцінно виокремили в церковному календарі повсемісно.

Читати ще

Читати ще

Як на Буковині прикрашали оселю до Різдва за українськими традиціями

Читати ще

Коли у храмах Чернівців будуть проводити різдвяні богослужіння: розклад

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новости Украины