Комунальні заклади обласної ради отримають гуманітарну допомогу від організації HEKS/EPER

Важливі  напрямки співпраці та підтримки комунальних закладів голова обласної ради Олена Жук обговорила з представниками міжнародної неурядової організації.

Про цінності HEKS/EPER розповіла Леслі Мулін, польовий координатор об’єднання. Це перш за все збереження людської гідності та підтримка людей, що страждають від війни та стихійних явищ. В рамках співпраці із Запорізькою областю вже змогли  отримати багатоцільову фінансову допомогу  356 бенефіціарів – ВПО з Маріуполя та територіальних громад області. Місцевим радам представники фонду передали 6300 продуктових наборів різних типів. Крім того, медичні заклади отримали спеціалізоване обладнання, а через пункти тимчасового проживання для ВПО та місцеві ради за підтримки HEKS/EPER передали  гігієнічні набори, дитячі підгузки та інші необхідні для першочергових побутових потреб речі. 

Під час наради Олена Жук повідомила про основні запити комунальних освітніх закладів, які перепрофілювалися й разом з волонтерами сьогодні надають необхідну допомогу переселенцям. Найближчим часом вони отримають великі набори засобів гігієни та побутової хімії в залежності від кількості розміщених людей.

За словами керівника польової команди HEKS/EPER у Запорізькій області Маргарити Трипольської, для потреб ВПО в чотири обласні  навчальні заклади  передадуть декілька тисяч продуктових та гігієнічних наборів різних типів. В планах на майбутнє також організація харчування для цієї категорії громадян, які проживають у Широківській громаді, розробляються проєкти з ремонту та облаштування колективних центрів для проживання вимушено переміщених осіб тощо.

-Для нас сьогодні важливо акумулювати всі ресурси, в тому числі й від благодійних організацій, аби забезпечити всім необхідним інтернати та школи, які надали притулок для людей, які вимушені тікати від війни та окупації. На даний час в області проживає понад 80 тисяч переселенців, але люди прибувають до Запоріжжя щодня, тож зростає і навантаження на наші заклади. Допомога партнерів – важлива як ніколи, — підкреслила Олена Жук.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради  

 

Источник