Конструктивні особливості та переваги від використання джерел безперебійного живлення (UPS та інших безперебійників)

Належна робота багатьох сучасних електричних приладів неможлива без використання джерел безперебійного живлення або безперебійних блоків живлення (т.з. UPS), які здатні забезпечити енергією персональний комп’ютер чи ноутбук, електричний чи газовий котел опалення, дороговартісне медичне обладнання, системи відеоспостереження чи охорони у випадку припинення подачі електроенергії від постійного джерела струму. В сьогоднішніх умовах планове чи позапланове відключення електроенергії є досить звичним явищем, особливо в осінньо-зимовий період, тому без використання джерела безперебійного живлення задля забезпечення належної та безперебійної роботи електричних приладів та техніки, що застосовуються для побутових чи виробничих потреб, практично не обійтись.

Конструктивні особливості та принцип дії ДБЖ

Для джерел безперебійного живлення у вигляді UPS чи інших безперебійників характерні різні конструктивні та архітектурні (габаритні) особливості, проте головним джерелом їхньої роботи є використання енергії вбудованої або підключеної зовні акумуляторної батареї, завдяки якій відбувається процес безперервного живлення електричного обладнання.

Під час звичайного режиму роботи, завдяки електричній енергії від постійного джерела струму, відбувається зарядка акумуляторної батареї, а у випадку відключення електроенергії відбувається автоматичне включення джерела безперебійного живлення, який починає віддавати електроенергію на підключений до нього електричний пристрій. Кожен акумулятор ДБЖ має свою ємність, яка безпосередньо впливає на час автономної роботи підключеного до UPS чи іншого безперебійника електричного обладнання.

Окрім потужності для класифікації джерел безперебійного живлення використовуються декілька параметрів на кшталт параметрів вхідної та вихідної напруги та типу самої акумуляторної батареї, яка може бути свинцево-кислотною, гелевою чи літій-залізо-фосфатною.

За параметрами вихідної напруги джерела безперебійного живлення (ДБЖ) поділяються на ДБЖ, які:

  • забезпечують електричні прилади (пристрої) вихідною напругою у 12 чи 24 В (саме така напруга є достатньою для камер відеоспостереження, датчиків сигналізації, приймально-контрольних та охоронно-пожежних ППК;
  • здатні подати вихідну напругу в 220 В, завдяки якій працюють всі звичайні побутові прилади, персональні комп’ютери та сервери, системи освітлення та клімат-контролю.

Деякі з переваг практичного застосування ДБЖ

Використання у побутових чи виробничих цілях джерел безперебійного живлення у вигляді UPS чи інших безперебійників дозволяє:

  • захистити всі види електронної техніки від можливих неполадок чи пошкоджень, спричинених їх несанкціонованим та раптовим відключенням від постійного джерела електричного струму;
  • забезпечити безперервність процесу живлення для серверних та комп’ютерних мереж, що дозволяє надійне зберігання всього масиву інформації, що міститься на їхніх жорстких дисках;
  • уникнути потреби повторного налаштування техніки після відновлення електропостачання з постійного джерела струму, що значно економить фінансові ресурси та робочий час задіяного в даному процесі персоналу.

Конструкція більшості ДБЖ передбачає використання вбудованих фільтрів, які слугують надійним захистом від можливих скачків напруги, які час від часу виникають на електричних лініях. На сайті інтернет-магазину Triniti-SB представлені різні за типом та потужністю моделі UPS чи інших безперебійників, за потреби фахівцями магазину здійснюється їхнє гарантійне та післягарантійне обслуговування.

Новости Украины