За інформацією: Суспільне Дніпро.
Новобранець Максим Покрук. Суспільне Дніпро/Ілля Кононов
"Хотів допомогти рідним та близьким. Буду купляти щось хлопцям, ну і собі там спорядження підкупить", — сказав доброволець.
Серед новобранців і Роман Грудень. Він сказав: великий плюс контракту не гроші, а те, що не потрібна згода батьків.
"Тільки почалась війна, то я зразу почав ходить, добровольцем хотів піти – мене не брали. Я ходив у військкомат 11 разів. Скрізь потрібна була згода батьків, а мені її не давали", — зазначив юнак.
Роман Грудень. Суспільне Дніпро/Ілля Кононов
Як розповів менеджер рекрутингової групи Гліб, 93-ю бригаду "Холодний Яр" додали до проєкту три тижні тому. Мало не щодня надходять заявки від добровольців. Він додав: більшість хлопців зацікавила саме фінансова сторона. За його словами, 200 тисяч гривень добровольці отримують протягом п’яти днів після підписання контракту. Ще 300 тисяч — після завершення навчання. Решту суми, тобто пів мільйона гривень, виплачують по закінченню служби.
"Багато патріотично налаштованих. Я вважаю, що проєкт "18-24" додав трохи мотивації хлопцям. По-перше, це безвідсоткова іпотека, але це тільки по закінченню контракту. Тобто, коли людина пройде бойову загальновійськову підготовку, злагодження та 6 місяців участі в бойових діях", — сказав Гліб.
Менеджер рекрутингової групи Гліб. Суспільне Дніпро/Ілля Кононов
Новобранці спершу проходять медогляд, потім фізичну підготовку і лише тоді підписують контракт. 22-річний Едуард зробив це тиждень тому, зараз проходить базову військову підготовку.
"Навчання й підготовка хороші. Але дуже важко, якщо ти фізично не підготовлений", — розповів хлопець.
Едуард вже проходить базову підготовку. Суспільне Дніпро/Ілля Кононов
Головний сержант бригади Стохід зазначив: проєкт не закриває потреби Збройних сил, але молодь має переваги.
"Це молоді люди, у них менше проблем зі здоров’ям, немає хронічних хвороб. Значно краща фізична форма в порівнянні з рекрутером, якому, наприклад, 50 років", — додав він.
Головний сержант бригади Стохід. Суспільне Дніпро/Ілля Кононов
За його словами, серед основних переваг контракту — безкоштовне навчання в державних вишах, повне медичне забезпечення, безкоштовний проїзд, можливість виїзду за кордон після завершення одного року служби.
Новобранці в казармі. Суспільне Дніпро/Ілля Кононов
Що відомо про "Контракт 18-24"
У лютому президент Володимир Зеленський анонсував річний "Контракт 18-24", який можуть підписати юнаки від 18 до 24 років. Серед умов: мільйон гривень, безвідсоткова іпотека та соцпакет.
Контракт передбачає виключно бойові посади серед яких стрілець, гранатометник та розвідник. Підготовка триватиме понад 80 днів. Гроші також можуть отримати хлопці, які служать у війську й не мають 25 років.
Проте є ймовірність, що у підписанні можуть відмовити через здоровʼя, зокрема психічне. На ухвалення рішення впливатимуть ВЛК та представники бригад.
Читати ще
Читати ще
«Контракт 18-24»: у Міноборони пояснили, як розпочати службу та які її особливості
Читати ще
Не перериваючи службу у ЗСУ: контрактники 18-24 років зможуть навчатись у вишах