«Ковбаси не витримують»: що найбільше псується у магазинах Полтави під час відключень світла

За інформацією: Суспільне Полтава.

Тетяна Ілляшенко, керівниця одного із місцевих магазинів у Полтаві. Суспільне Полтава

У магазині, де працює Тетяна Ілляшенко генератора немає. У першу чергу без холодильника псується молочна продукція, м'ясо, риба, ковбаси та напівфабрикати. Пельмені й вареники довелось викинути.

"Все просто розтануло, все злиплося в одну грудку. Товар пропав, товар викинули, це збитки, це страшенні збитки. Стараємося товару замовляти по-трішки, щоб він завжди був свіжий. Нам щодня підвозять і молочку і все, але через те, що перебої зі світлом, товар не витримує навіть половину свого терміну. Списуємо, викидаємо, ні в якому разі людям це не продається", — додала Тетяна Ілляшенко.

"У таку спеку я стараюся брати крупи, хліб, а не м'ясо і молочку, тому що я боюся, що додому зіпсоване принесу, щоб не отруїтися", — розповіла місцева жителька Ірина Мацицька.

За відсутності світла у деяких магазинах не працюють і термінали.

Олена Котько, продавчиня. Суспільне Полтава

"Все псується. Мені перед людьми незручно, бо люди тут постійні покупці, всі сусіди, всі мешканці цього дому, цього району, вони всі сюди ходять постійно", — продовжила продавчиня Олена Котько.

"Не тільки в магазинах, а й вдома псується. Зараз стараємося не брати, бо знаю, що можна отруїтися і рибою і молочними продуктами і м’ясом, звичайно, то я стараюся не брати зараз. Фрукти і овочі здебільшого", — повідомила місцева жителька Галина Косаренко.

Керівниця магазину у Полтаві Світлана Мишун. Суспільне Полтава

Температура повітря цього тижня сягала 38 градусів. Морозиво у деяких магазинах рятували, накриваючи холодильник ковдрами.

"Он холодильники з морозивом стояли накриті ковдрою. Людина приходить, відкриваємо ковдрочку, дістаємо це морозиво. У нас он половина товару непридатного, просто ми його згребемо і викинемо", — додала керуюча магазином у Полтаві Тетяна Ілляшенко.

У цій мережі магазинів продукти не псуються, бо є генератори. Та через це витрати зросли.

Микола Зуй, комерційний директор мережі магазинів у Полтаві. Суспільне Полтава

"На сьогодні витрати на дизпаливо, на обслуговування генераторів, заміну мастила фільтрів, вони у місяць становлять від 800 тисяч до 1 мільйона. Тому ми працюємо навіть у збиток, але працюємо тому що сподіваємося, що ця ситуація після ремонтів нашої генерації, стабілізується", — розповів комерційний директор мережі магазинів у Полтаві Микола Зуй.

"Як тільки відключається централізоване електропостачання, наш магазин автоматично переходить на генератор. Буквально 2-3 секунди, покупці цього навіть не помічають", — продовжила керуюча магазином Світлана Мишун.

Читати ще

Читати ще «Будемо розширятись»: військовий із Полтавщини Сергій Онофрійчук вирощує кролів та птицю

Новости Украины