КП «Облводоканал» та міський «Водоканал» відпрацюють спільні дії щодо забезпечення питною водою жителів Запорізької області

В обласній раді обговорили проблеми з  водопостачанням й умови забезпечення споживачів у територіальних громадах області  питною водою з огляду на воєнний стан та ситуацію в регіоні.

Участь у нараді  взяли перший заступник голови Запорізької обласної ради Людмила Любім, керівництво КП «Облводоканал» ЗОР  та  КП «Водоканал» Запорізької міської ради, а також заступник міського голови Запоріжжя з питань діяльності виконавчих органів ради Олексій Нікіфоров. 

Наразі КП «Облводоканал» опинився у складній ситуації: через військову агресію рф,  сім з восьми структурних підрозділів КП «Облводоканал» перебувають на окупованих територіях. Внаслідок воєнних дій 77% споживачів не мають можливості сплачувати за воду. Це призвело до накопичення боргу КП «Облводоканал» перед запорізьким міським КП «Водоканал» у розмірі понад 26 млн. грн. Заборгованість переважно формується на окупованих територіях. А важелі впливу на споживачів щодо своєчасної оплати комунальних послуг відсутні, — зазначають на підприємстві.

Починаючи з березня 2022 року Облводоканал отримує не більше 23% доходу від загальної реалізації послуг. Тож, за словами генерального директора КП Сергія Басанського, підприємство не в змозі самостійно виконувати власні  фінансові зобов’язання в повному обсязі. Ресурси обласного бюджету для дотацій також обмежені. Заслухавши всі можливі механізми погашення боргів комунальних підприємств, учасники наради запропонували підготувати звернення  до керівництва Запорізької обласної військової адміністрації з проханням розглянути проблему на державному рівні.

На цей час комунальники та обласна влада домовились про щодо важливість збереження постачання питної води споживачам на території області.

-Ми розуміємо всі складнощі обох комунальних підприємств. Водночас маємо враховувати той факт, що сьогодні «Облводоканал» втратив майже 80% своїх потужностей. Нам слід зробити все можливе, аби співпраця комунальних підприємств, які забезпечують людей питною водою не припинялась, — зазначила перший заступник голови Запорізької облради Людмила Любім.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Источник