Країни G7 відстрочили виплати за боргом України до 2023 року

Країни G7 відстрочили виплати за боргом України до 2023 року

Фото: aa.com.tr

Україна підписала з країнами «Великої сімки» Меморандум, який передбачає припинення виплат із зовнішнього боргу до кінця 2023 року. Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

– Угода була укладена як продовження оголошеного 20 липня групою офіційних кредиторів України наміру призупинити виплати основної суми та відсотків за двосторонніми боргами з 1 серпня 2022 року до кінця 2023 року з можливістю продовження призупинення на додатковий рік, – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, документ було підписано представниками урядів Канади, Франції, Німеччини, Японії, Великобританії та США. Йдеться про борг у розмірі близько 3,1 мільярда доларів.

— Після підписання цього Меморандуму у нас будуть двосторонні переговори з нашими країнами-партнерами. Разом з ними ми шукатимемо рішення, які дозволяють Україні мати доступ до валютної ліквідності, щоб покрити наш щомісячний дефіцит державного бюджету під час війни у ​​короткостроковій перспективі, впоратися з нашими фінансовими зобов’язаннями. у середньостроковій перспективі і якнайшвидше відновити нашу економіку, коли ми переможемо, — заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

Україна мала погасити три випуски єврооблігацій до липня 2024 року у розмірі 3 млрд 17,59 млн доларів: 1 вересня 2022 року — наша країна мала виплатити 912,35 млн доларів, 1 вересня 2023 року — 1 млрд 355,23 млн доларів ще 750 мільйонів доларів – 1 лютого 2024 року. У серпні власники приблизно 93% умовної вартості українських ВВП-варантів, які перебувають в обігу, схвалили пропозицію України про відстрочку виплат і перегляд умов щодо них.

Джерело