«Краще б не мали такого досвіду, але доводиться»: як вінницькі лікарі працюють у тилу і на передовій

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Фото: Суспільне Вінниця

Більше тисячі вінницьких медиків мобілізовані до ЗСУ. Понад сотню пішли рятувати життя на передовій — добровольцями. Крім того, багато їздять на деокуповані території надавати медичну допомогу вахтовим методом. А ті, хто залишився на місцях, рятують життя в тилу. Суспільне поспілкувалося із медиками, які працюють в тилу і на передовій.

Хірургів, травматологів, анестезіологів нині потрібно в рази більше, ніж є. Про це Суспільному розповіла директорка обласного департаменту охорони здоров’я та реабілітації Ольга Задорожна. Через повномасштабне вторгнення на Вінниччині побільшало пацієнтів як цивільних, так і військових.

Фото: Суспільне Вінниця

Надає першу кваліфіковану лікарську допомогу практично на фронті військовий медик Євген Антонюк. Рятував поранених оборонців 2014 року. З березня 22-го мобілізований вдруге. Нерідко, розповідає, доводиться оперувати і під канонаду російських градів.

Того року працювали там, де йшов контрнаступ. Наше завдання — надавати хірургічну допомогу за НАТівськими стандартами рівня 2-а, першу, кваліфіковану лікарську допомогу”, — каже Євген Антонюк.

У руках медиків на війні найцінніше людське життя, каже оборонець Сергій. Це, розповідає, бачив і відчув особисто.

Вони рятують життя. Зі мною служать дівчата по 21 рік, які хлопців 90 кг витягують із червоної зони, парамедики. Медики зі мною в окопах при пораненні хребта збивали щит. Кваліфікована медична допомога врятувала життя. Наші люди віртуози, медики, в першу чергу, бо на їхніх плечах — евакуація, анестезія, приведення до тями, довіз до шпиталів найтяжчих. Екстрена хірургічна допомога, довіз. На позиціях роблять все можливе”, — каже оборонець Сергій.

Фото: Суспільне Вінниця

Медики Вінниччини одними з перших відгукнулись й ініціювали, висловили готовність приймати поранених, розповідає Ольга Задорожна.

У перші години війни ми мобілізувались, розуміючи, що перед нами буде. Питання не стояло: будемо чи не будемо. Всі залишилися на місцях. У перші години загальний зум – працюємо”, каже Ольга Задорожна.

Юрій Деркач – ортопед-травматолог. Таких, як він, нині дуже бракує, і у них багато роботи, каже Задорожна. Порівняно з мирним часом кількість операцій, пацієнтів, зросла в десятки разів, розповідає лікар.

На фото ортопед-травматолог Юрій Деркач. Фото: Суспільне Вінниця

Лікар-комбустіолог Михайло Присяжнюк з опіковими травмами працює понад 30 років. Але те, з чим доводиться мати справу останніх півтора року, каже, досвід новий та болючий.

Зараз додалися різні травми. Краще б не мали такого досвіду, але доводиться”, — каже Михайло Присяжнюк.

«Краще б не мали такого досвіду, але доводиться»: як вінницькі лікарі працюють у тилу і на передовій. На фото лікар-комбустіолог Михайло Присяжнюк. Фото: Суспільне Вінниця

За словами Ольги Задорожної, більше тисячі вінницьких медиків мобілізовані до ЗСУ. Понад сотню пішли рятувати життя на передовій — добровольцями. Крім того, багато їздять на деокуповані території надавати медичну допомогу вахтовим методом. А ті, хто залишились на місцях, рятують життя в тилу, допомагають своїм колегам на фронті.

Очільник однієї з лікарні, де надають допомогу, Сергій Кобель каже, що дбають про всіх пацієнтів, але до оборонців особливе ставлення. Нині на передовій двоє його синів.

Ми надаємо допомогу і військовим по профілю хірургія, травматологія, неврологія. Два сини —і старший, і молодший — боронять неньку Україну. Один на Південному, інший на Східному напрямках. Знаю, до військових і до всіх пацієнтів потрібно ставитися,як би ти хотів, щоб ставилися до твоїх дітей. Принцип – працюємо по максимуму, бо хлопцям важче, ніж нам”, — каже Сергій Кобель.

Фото: Суспільне Вінниця

Максим і оборонець, і сапер, і медик. З фронту його відпустили на десять днів — на народження донечки.

Дуже хотіла, щоб він був поруч. У нас є старший синочок, якому 3,5 роки. На пологи хотіла, щоб він приїхав. Встиг. Хочемо набутися один з одним”, — каже дружина Максима Альона.

Чекали, планували. Почалася війна, але вирішили не ламати плани. Війна війною, але треба жити далі. І ось результат”, — розповідає Максим.

Фото: Суспільне Вінниця

Новости Украины