За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Фото: Суспільне Хмельницький
В селі Велика Калинівка Хмельницької тергромади у місцевому клубі відкрили криївку-укриття. Облаштували там і музей. В новоствореному укритті планують проводити заняття для відвідувачів Великокалинівського клубу.
Про це Суспільному розповіла староста Олешинського старостату Валентина Базилюк.
Укриття-криївку у Великій Калинівці облаштували у підвалі місцевого клубу, де раніше стояв котел для опалювання. Через реконструкцію, каже завідувачка філії Великокалинівського клубу Ганна Саварин, це приміщення з часом перестали використовувати. Аби воно не пустувало, вирішили облаштувати криївку.
Експонати до музею приносили жителі села та волонтери, котрі допомагають військовим на фронті. Фото: Суспільне Хмельницький
"Щоб було дітям тепло, зручно. Щоб мали де провести час взимку, почитати казочку, подивитись телевізор. Робиться все для дітей. Тут у вільний час і старше покоління може випити чашечку чаю чи кави, поспілкуватися, посидіти", — говорить Ганна.
У криївці також облаштували музей. Експонати до нього приносили жителі села та волонтери, котрі допомагають військовим на фронті. Тут і старовинна праска, українські стяги, відстріляні гільзи. Працюватиме криївка щоденно, каже Ганна Саварин: "Напишемо ще оголошення розпорядку робочого дня. Якщо дітки займаються, значить буде час виділений з якої години по яку. Так і для дорослих, у вільний час, хто може зайти".
У криївці облаштували туалет та рукомийники. Фото: Суспільне Хмельницький
Окрім музею, криївка має приміщення із книгами та піччю, а також санвузол. Облаштували й додатковий вихід, розповідає староста Олешинського старостату Валентина Базилюк: "Ми залили сто квадратів підлоги, використали близько ста мішків цементу. Також приїжджали від нашої комунальної служби, люди білили тут тричі, ми повбивали всі грибки. Все зробили, щоб було у належному стані".
На облаштування музею-криївки грошей із бюджету Олешинського старостату не брали, каже староста Валентина Базилюк. Усе коштом волонтерів та меценатів. Криївку планують використовувати як укриття під час повітряної тривоги.