Круторогий символ року з іншого кінця Європи: шотландські бики живуть в лісах Чернігівщини

У «Моровському» мисливському господарстві, на Чернігівщині, живуть десятки унікальних для нашої місцевості видів тварин та птахів. На ста шістдесяти гектарах лісового масиву і заплавних луків створено належні умови для їх вільного життя і розмноження унікальних видів диких тварин і червонокнижних птахів.

Про це повідомило обласне товариство лісового та мисливського господарства.

Коні Пржевальського, європейські олені, муфлони, лані європейські, дикі кабани, лосі, косулі європейські, буйволи африканські, гірські козли, лами і вже років зо два, як тутешнє сімейство диких тварин поповнилося гарними і здоровими шотландськими коровами та биками.

Нині це, мабуть, одне з найбільш унікальних мисливських господарств в Україні. На центральній його садибі «виростає» вже, власне, цілий мисливський комплекс із готелем, рестораном, зоною для відпочинку на штучному озері. До садиби ведуть заасфальтовані дороги.

На заплавних луках мисливського господарства також мешкають червонокнижні птахи орлан білохвостий і чорний лелека.

Цікаво, що в такому заповіднику диких тварин за всі роки його існування не пролунало жодного пострілу, а «полювати» дозволено лише з допомогою фотокамер.

Для ситої і затишної зимівлі диких тварин в «Моровському» його працівники разом із жителями села Отрохи, що в Козелецькому районі, заготували достатньо кормів: сіна, зерна, моркви і буряків.

До речі, мисливське господарство діє в тісній співдружності з сільською громадою. Сільчан забезпечили додатковими робочими місцями, а саме село за сприяння мисливського господарства отримало можливість заасфальтувати і здійснити належне освітлення центру і деяких вулиць, та ще й прокласти асфальтівку до траси.

Источник

Новости Украины