Куди везуть сміття із розбомблених будинків у Чернігові, та як будівельному сміттю дають “друге життя”

За інформацією: Суспільне Чернігів.

ФОТО: Суспільне Чернігів

Почали у квітні та продовжують досі. У Чернігові комунальники впродовж пів року вивозять будівельне сміття, яке виносять люди, чиї домівки постраждали внаслідок російських обстрілів. За сім місяців "АТП-2528" витратило річний бюджет, бо об’єми великогабаритного сміття після бойових дій збільшилися в 3-4 рази, а ціни на пальне зросли. Куди ж везуть цеглу та бетон із розбомблених багатоповерхівок і приватних будинків, та яке "друге життя" мають будівельні відходи – детальніше у матеріалі.

З мікрорайону Бобровиця комунальники вивозять будівельне сміття – те, що виносять люди після розборів зруйнованих будинків і початку ремонтів. Обійстя Володимира Ювчика росіяни зруйнували у березні.

Володимир Ювчик. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Моя сім’я 6-го березня звідси виїхала. Будинок ще стояв, вікна і двері були побиті, але будинок ще стояв. А потім нам подзвонили, сказали, що вже будинку немає. Потім уже у квітні, як уже вони пішли, ми сюди повернулися. Приїхали, дивлюся – тут все розбито, все завалено", – розповів Володимир.

Те, що залишилось, від будинку Володимира. ФОТО: Суспільне Чернігів

За його словами, спочатку родина почала розбирати завали самостійно, потім на допомогу прийшли волонтери.

"Розбирали нам волонтери десь тиждень, допомагали. Ми до цього все зсередини з хати вигребли. Об’єми тут були великі. У нас же було два поверхи, 177 квадратних метрів. У нас все було з дерева, воно погоріло, а цеглою він був обкладений".

Будівельне сміття на Бобровиці. ФОТО: Суспільне Чернігів

Вигрібати сміття продовжують і зараз. Його виносять і залишають біля двора, а вже звідти – забирають працівники "АТП-2528". Додатково доплачувати за це людям не треба.

Вивезення сміття. ФОТО: Суспільне Чернігів

Будівельне сміття комунальники вивозять на міське сміттєзвалище в мікрорайоні Масани.

Сміттєзвалище на Масанах. ФОТО: Суспільне Чернігів

Як розповів менеджер зі зв’язків із громадськістю "АТП-2528" Владислав Савенок, за сім місяців комунальне підприємство витратило річний бюджет, бо об’єми великогабаритного сміття після бойових дій збільшилися в 3-4 рази.

Комунальні вантажівки на сміттєзвалищі. ФОТО: Суспільне Чернігів

"І левова частка – це руйнування будинків, особливо приватного сектору. На цьому сміттєзвалищі є як вивезення цегли розбитої із приватних будинків, так є і з панельних, дуже великих будинків".

Владислав Савенок. ФОТО: Суспільне Чернігів

Такі будівельні відходи не просто зсипають, каже Владислав Савенок, їх використовують з користю для сміттєзвалища: для укріплення схилів та мощення доріг.

"Взимку тут дуже складно і восени також, під час дощів сміттєзвалище, як живе, воно рухається і його треба укріплювати. Вчора тільки зробили там невеличкий під’їзд дороги на сміттєзвалище, і сьогодні уже укатали машини й навіть не встигли закінчити цю дорогу. Це будівельне сміття, яке вивозилося з приватного сектору, уже лягло, укріпилося, і машини по ньому сьогодні уже заїжджають".

Дороги, що вимощені будівельним сміттям. ФОТО: Суспільне Чернігів

Якщо ж говорити про обстріляні росіянами та згорілі автівки, які досі стоять по місту, то забрати їх без згоди власників не можна. Як повідомили Суспільному у пресслужбі Нацполіції області, власники таких машин мають звернутися до правоохоронних органів для документування воєнного злочину.

Такі злочини підслідні СБУ. Якщо машина не на проїжджій частині та не заважає руху, а власник авто до правоохоронців не звертався, то вилучати транспортний засіб поліція підстав не має.

Детальніше у сюжеті:

Новости Украины