Заклади культури та мистецької освіти у Краматорську функціонують і розвиваються. Про роботу закладів культурної сфери міста інформує міська рада. «Культура — не на часі». Такими словами можна було б підвести риску під питаннями функціонування і розвитку культурного середовища прифронтового Краматорська і, зі спокійною душею, чекати завершення війни.
«У нашому місті таким займатись ніхто не планує. Культура, або як заведено говорити, гуманітарна сфера у Краматорську функціонує і, мало того, розвивається, — наголошує керівник Краматорської МВА Олександр Гончаренко, — пам’ятаю, що перше, чим зайнявся на посаді новообраного міського голови — проїхався усіма закладами, познайомився з кожним керівником. Склали плани, як вивести на новий рівень гуманітарну сферу».
Втіленню багатьох планів і задумів завадило повномасштабне вторгнення. З організації концертів і масових заходів наші гуманітарії перемикнулися на видачі допомоги населенню, організацію евакуацій — людей і майна музеїв та художніх шкіл тощо.
Попри все, художні та музичні школи міста функціонують, продовжують надавати освітні послуги молоді. В Управлінні з гуманітарних питань особливо дякують батькам учнів — минулий рік вдалося завершити майже без боргів по оплаті за навчання. Все це дозволяє закладам працювати та далі розвиватися.
Учні ж — продовжують досягати нових вершин, гідно представляти наш Краматорськ на змаганнях регіонального, всеукраїнського та міжнародного рівнів. Найталановитіших вихованців та їх вихователів місто відзначило грошовими преміями.
Бібліотечні заклади Краматорська теж працюють — наразі активно проводиться питання списання застарілої та неактуальної літератури. Фонди порідшали більше ніж на 16 тисяч екземплярів. Розуміння ситуації недостачі нових книжок змушує Управління з гуманітарних питань вдаватись до не нових методів роботи — у лютому і березні планують провести серед краматорців масштабну агітаційну кампанію «Подаруй бібліотеці книгу». Над формою проведення — ще розмірковують, адже мають перелік конкретних книжок, про потребу яких наголошують самі бібліотеки.
Музеї Краматорська — теж працюють. Зокрема, організовують онлайн виставки, знайомлять краматорців з цікавими фактами з історії нашого міста, які віднаходять у старих періодичних виданнях — журналах і газетах. Проводять інвентаризацію експонатів».