Ліга Європи, 6-й тур. «Динамо» — «Фенербахче» — 0:2. Огляд матчу, статистика

Цього тижня відбуваються матчі заключного, 6-го туру групового етапу Ліги Європи. В одному з них у четвер, 3 листопада, в Кракові зустрічалися київське «Динамо» та турецький «Фенербахче».

Фото — Оксана Васильєва

Ліга Європи. Груповий етап. Група «В». 6-й тур

«ДИНАМО» (Київ, Україна)«ФЕНЕРБАХЧЕ» (Стамбул, Туреччина) — 0:2 (0:2)
Голи: Гюлер (23), Вілліан Арао (45+2)

Попередження: Гармаш (51), Забарний (56), Сидорчук (90+3) — Салаї (66), Мор (90), Кахведжі (90+5)
Вилучення: Забарний (69, повторне попередження)

«Динамо»: 1.Бущан — 24.Тимчик, 25.Забарний, 4.Попов, 2.Вівчаренко (34.Сирота, 70) — 5.Сидорчук (К), 8.Шепелєв (19.Гармаш, 46) — 15.Циганков (30.Діалло, 86), 29.Буяльський (20.Караваєв, 70) — 11.Ванат, 41.Бєсєдін (7.Кабаєв, 46).
Запасні: 35.Нещерет, 74.Ігнатенко, 9.Періс, 18.Андрієвський, 21.Кравченко, 94.Кендзера.

«Фенербахче»: 1.Байиндир (К), 7.Кадіоглу, 4.Азіз, 41.Салаї, 21.Осайї-Самуель, 5.Вілліан Арао (26.Зайц, 73), 27.Креспо, 10.Гюлер (99.Мор, 64) ), 18. Лінкольн (6. Аліоски, 79), 23.Батчуайї (20. Жоао Педро, 64), 13. Валенсія (17. Кахведжі, 64).
Запасні: 54.Четін, 97.Акьюз, 15.Кінг, 69.Коджатюрк, 80.Юксек, 94.Демір.

«Динамо» активно розпочало цей матч, і вже на 10-й хвилині зустрічі Ванат мав можливість відкрити рахунок, проте, пробиваючи метрів з 12-ти, направив м’яч набагато вище воріт. А ось «Фенербахче» своїм першим же шансом в атакі скористався: на 23-й хвилині матчу Бущан і Попов не розібралися, реагуючи на діагональний навіс з глибини поля, одночасно пішли на м’яч і вибили його прямо на Гюлера, який ударом з-за меж штрафного майданчика вразив ціль — 0:1.

Більше того, через десять хвилин Вівчаренко невдало виконав зкидку на Забарного, Валенсія м’яч перехопив, вискочив один на один з Бущаном, але, пробиваючи з гострого кута, в ціль потрапити не зумів. Втім, у компенсований час першого тайму «Фенербахче» все ж домігся свого — це Вілліан Арао при подачі з кутового виграв боротьбу в повітрі і ударом головою відправив м’яч у дальній кут воріт Бущана — 0:2.

У другому таймі на полі йшла відносно рівна боротьба, але частіше м’яч контролював «Фенербахче». Фактичної гостроти гра в собі не містила, і тільки на 69-й хвилині зустрічі виник перший після перерви момент, гідний згадки — це Лінкольн майстерно виконав штрафний удар, обвівши стінку, і Бущан ледве дотягнувся до м’яча, що летів до «дев’ятки» його воріт. При цьому хвилиною раніше Забарний погіршив ситуацію для «Динамо», заробивши друге попередження та залишивши поле.

Залишок матчу пройшов за повної переваги «Фенербахче», але можливостей збільшити рахунок у цьому відрізку зустрічі у турецької команди не було. В підсумку — 0:2, п’ята поразка «Динамо» в груповому турнірі нинішньої Ліги Європи.

Додамо, що в другому матчі 6-го туру в групі «В» Ліги Європи французький «Ренн» зіграв на своєму полі внічию з кіпрським АЕКом — 1:1. У результаті, підсумкове турнірне становище команд в цій групі набуло наступного вигляду: «Фенербахче» — 14 очок, «Ренн» — 12, АЕК — 5, «Динамо» — 1.

Таким чином, «Динамо» завершило свою єврокубкову кампанію сезону-2022/23.