За інформацією: Суспільне Чернігів.
Олексій з позивним «Сокіл». Суспільне Чернігів
Скільки часу проходило лікування
Майже за 10 місяців лікування та реабілітації Олексій побував у різних медичних закладах України. В лютому 2024 року Суспільне розповідало про лікування Олексія у Коломиї, саме там він відсвяткував своє 25-річчя. Тоді він ще не пам'ятав, як отримав поранення та події до нього.
"Я майже нічого не пам'ятаю, просто по голові «нормально» так дало. І я все забув. У мене поранена і нога, і рука, і в голову прилетіло".
Олексій проходить реабілітацію після поранення. Суспільне Чернігів
Олексій пригадує, що успіхи були поступові. Крок за кроком він навчився заново ходити. Відновити в пам'яті події минулого йому допомагав телефон, каже Олексій.
"Дивився на дату, це там 25 грудня, це там 10 жовтня і так далі. Пригадував хронологію подій по фотоальбомах. А вже потім пам'ять з кожним днем все покращувалася і покращувалася".
Олексій проходить реабілітацію після поранення. Суспільне Чернігів
"Вже доволі непогано відновився, але залишається порушення ходи"
Нині він продовжує реабілітацію в одній з лікарень Чернігова. За словами завідувачки відділення реабілітації та лікування хворих з неврологічними захворюваннями Лариси Кадіної, велика частина досягнень Олексія — це заслуга його наполегливості.
"Його хвороби були написані на двох аркушах. І це все були діагнози. Перш за все, це важка травма голови, забій головного мозку. Це травми внутрішніх органів: селезінки, печінки. Травми обох кінцівок. На сьогодні ми відновлюємо важку черепно-мозкову травму Олексія. І я думаю, що він вже доволі непогано відновився, але залишається порушення ходи. Він ще ходить краще, ніж він до нас поступив, але є ще порушення мобільності".
Завідувачка відділення реабілітації та лікування хворих з неврологічними захворюваннями Лариса Кадіна. Суспільне Чернігів
Щоденно з Олексієм працює команда реабілітологів та ерготерапевтка. Разом вони відновлюють функції ніг та рук, покращують їх моторику. Розпочинають з розминки.
"Працюємо з плечем, потім працюємо з ліктем, потім із зап'ястним суглобом, потім переходимо на кожен суглобчик. Кожну вправу повторюємо по 20 разів за три підходи", — говорить ерготерапевтка Анна Осипенко.
Ерготерапевт Анна Осипенко. Суспільне Чернігів
Далі виконують вправи, які моделюють дії з повсякденного життя.
"Розвивається таким чином дрібна моторика. Наприклад, якщо у нас одяг з ґудзиками, ми застібаємо його. Ерготерапія належить до повсякденного життя. Всі ті дії, які ми робимо вдома, на кухні, зав'язуємо взуття, ходимо до магазину, наливаємо воду, молоко, робимо каву, чай зранку, готуємо їжу, перемо, прибираємо", — розповіла Анна.
Про подальші плани Олексій каже так:
"Батьки мріють, щоб мене списали з армії і я вже ніколи туди назад не повертався. Але це не входить в мої плани", — каже Олексій.
Читати ще
Читати ще «З таких Іванів зібрати спецпідрозділ було б ідеально»: родина та побратими про загиблого 20-річного бійця ТрО з Прилук