Отримати лікування в окупації — квест навіть для мелітопольців, що вже казати про жителів сіл. Матова ситуація склалася в Новобогданівці.
Це досить велике село розташоване за 20 км від Мелітополя. Новобогданівка — адміністративний центр Новобогданівської сільської ради, до якої, крім того, входять села Відродження, Першостепанівка, Привільне і Троїцьке. Але жителям усіх цих сіл за влади рашистів отримати медичну допомогу неможливо. Про ситуацію, що склалася в Новобогданівці, розповіла місцева жителька:
— Ми живемо в Новобогданівці, до нас ще прикріплені ще села. Так от, у нас є лікарня, але в ній немає жодного лікаря. Якщо захворів, їдь до Мелітополя, з Мелітополя в Терпіння, і зворотний такий самий шлях. Але це ще, щоб потрапити назад додому — закінчився час у маршруток, і добиратися вже нічим, — пише жінка.
Усі сили окупаційної влади спрямовані на те, щоб мелітопольські медики лікували рашистських вояків. Вони не просто в пріоритеті. Це основне завдання лікарів в окупації. Рашисти навіть не соромляться відкрито погрожувати медперсоналом кримінальною відповідальністю за відмову відновлювати "русске м'ясо".
Дефіцит лікарів настільки актуальний, що на болотах запустили навіть програму, яка покликана заманити на Мелітопольщину медперсонал.
Вони розраховують, що за програмою "земський лікар" і "земський фельдшер" на всі окуповані території приїде аж 250 медпрацівників.
Складно припустити, що хтось із російських медиків при здоровому глузді зважиться на життя у вкрай нестабільному регіоні, на чужій землі, де потрібно вдень і вночі рятувати смертників. А тому, очікувати, що прості жителі Мелітопольщини при рашистах зможуть розраховувати на медичну допомогу, на жаль, апріорі, неможливо…