За інформацією: Суспільне Чернівці.
У «МІсті добра» у Чернівцях відкрили сад для важкохворих дітей. Фото: Суспільне Чернівці
У кризовому центрі "Місто добра" в Чернівцях відкрили сад для невиліковно хворих дітей. Його поділили на зони для відпочинку та терапевтичних занять. Поблизу саду облаштовують хоспісне відділення, звідки діти зможуть спостерігати за природою через скляну терасу. Також є змога вивозити дітей на прогулянку в сад.
У саду діти мають свої улюблені квіти, які допомагали садити, а тепер продовжують доглядати. Суспільне Чернівці розповідає, як виглядає сад та чому він потрібен дітям.
"Щоб діти мали зв'язок з природою"
Сад відкрили поблизу будівлі, де наразі облаштовують хоспіс для важкохворих дітей. Він спроєктований так, щоб туди можна було вивезти ліжка з дітьми, розповіла у коментарі Суспільному керівниця кризового центру Марта Левченко. Садити рослини допомагали діти – тепер кожен з них відповідає за посаджену квітку й доглядає її. Також у саду планують проводити терапевтичні заняття з собаками та організовувати літературні читання для мешканців "Міста добра".
"Дитячий хоспіс неможливо уявити без саду. Дуже важливо, щоб у дітей, які мають невиліковні хвороби, був зв'язок з природою. Вони часто доглядають за рослинами й кажуть, що це їхня важлива справа. Діти знають назви цих рослин. Це як природнича бібліотека, де ти милуєшся та відразу читаєш, що це за рослина і дізнаєшся про неї", – каже Марта.
Сад продумали так, щоб щотижня він змінювався: поступово там розквітатимуть нові дерева, квіти та кущі, каже Левченко. Також у сад поділили на сектори з різними зонами відпочинку дітей, зокрема немовлят.
Діти у саду «Міста добра». Фото: Суспільне Чернівці
Мешканці «Міста добра» на відкритті саду. Фото: Суспільне Чернівці
Скляна тераса, звідки паліативні діти можуть спостерігати за природою. Фото: Суспільне Чернівці
Кожен куточок саду – унікальний
Проєктуванням саду займалася ландшафтна дизайнерка Ірина Сеймова. Вона побачила допис у соцмережах Марти Левченко про те, що у "Місті добра" хочу зробити сад для дітей. Жінка приїхала до Чернівців й запропонувала свої послуги як волонтерка.
"Ми обговорили ідеї, яким має бути цей сад. Що це має бути для відпочинку дітей. Сад для дітей має свої особливості: кольори запахи, фактури. Я намалювала проєкт і ми це зробили. Я малюю як художник, тому кожна композиція тут – картина", – розповідає Ірина.
Сад у «Місті добра» поділений на різні зони. Фото: Суспільне Чернівці
Фото: Суспільне Чернівці
За словами дизайнерки, вона підбирала рослини для кожної зони саду. Також відбирала кольори, тому у саду є території, де рослини переважно жовтого кольору як "сонячні зайчики". Також є зона у французькому стилі, де всі квіти білі.
"Є лісова галявина. Це доріжка, де багато пряних ароматичних рослин. Там ростуть лаванди, шавлій, ехінацеї. Також у саду змінюється колірна гамма: спершу вона була рожева та фіолетова, наразі стає жовтою, білою та блакитною", – розповідає Ірина.
Крім цього, у саду облаштували закриту ділянку з вічнозеленими туями. Там можна наодинці відпочивати, дихаючи ароматичними травами.
Поблизу саду облаштовують хоспіс для невиліковно хворих дітей. Будівництво хоспісу майже завершили, але ще потрібні гроші на ліфт та обладнання. Зокрема, на підіймач потрібно зібрати майже 800 тисяч гривень.
Вхід до саду у «Місті добра». Фото: Суспільне Чернівці
Фото: Суспільне Чернівці
Читати ще
Читати ще «Щоб бачили траву і дощ». У кризовому центрі в Чернівцях будують хоспіс зі скляною стелею для паліативних дітей
Читати ще «Хочемо зберегти відчуття дива». Як у “Місті добра”в Чернівцях втілювали мрії дітей