Ломако подав заяву до НАЗК на Брижинського

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Ломако і Брижинський. Суспільне Чернігів

В.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако звернувся із заявою до НАЗК щодо можливих корупційних дій начальника МВА Дмитра Брижинського.

Про це Ломако сказав 2 липня на загальноміській нараді.

Мова йде про земельні питання, які ухвалив Брижинський без рішення сесії та профільної комісії. За словами Ломака, це пов’язано з інтересами радника начальника міської військової адміністрації. (Мова про депутата міськради від ”Слуги народу”, забудовника та радника Брижинського Максима Черненка, — ред.).

Олександр Ломако, в.о. міського голови Чернігова. Суспільне Чернігів“Коли депутати голосують, скажімо, за 50 питань (на сесії, — ред.), а виходять розпорядження (Брижинського, — ред.) і шість «викидаються», а три додаються. І ці три чисто випадково пов’язані з радником чи куратором цього начальника міської військової адміністрації. Випадково так. Депутати їх виключили тому, що там є питання заборгованості, питання з сусідами. Я вважаю, що це конфлікт інтересів і я вернувся з заявою до НАЗК, бо це корупція і за неї треба карати”, — сказав Ломако.

У пресслужбі міської ради Суспільному пояснили: мова про голосування за земельні питання, яке сталося в лютому 2024 року. Тоді депутати проголосували проєкт рішення за виключенням шістьох пунктів. Мова, зокрема, про ділянку на вулиці Мартина Небаби, 106. Там є заборгованість за оренду землі — 209 тисяч гривень. Це стало підставою для зняття пункту з розгляду.

"Після цього Дмитро Брижинський рішення сесії не затвердив, а видав своє розпорядження одноосібно. У розпорядженні «Про затвердження проєктів землеустрою…» від МВА продубльовано пункти рішення міськради, але деякі замінено і додано пункт, який стосується земель, які пов'язують з радником Брижинського Максимом Черненком. На початку травня, коли сталася транспортна криза через незатвердження Брижинським платіжного доручення, ми назвали причину таких його дій. Тоді МВА поставила умову до міської ради – підпишемо, як тільки вирішите конкретні земельні питання", — повідомили у пресслужбі міської ради.

Ломако заявив, що звернення до НАЗК не має політичного контексту і що готовий давати свідчення у цій справі.

“Це конкретне рішення в якому є підпис, є факт фальсифікації з чернігівською землею і намагання її «роздерибанити», користуючись службовими обов’язками. Я попереджав — цього робити не треба, я пропонував скасувати це розпорядження і винести ці питання ще раз на сесію. Але ні, хтось «вперся» і можливо є самоствердження в цьому плані. Позиція така: поки не будуть сплачені борги і врегульовані питання з сусідами – це рішення прийняте не буде, це позиція громади. А один чиновник не може взяти й перекреслити цю позицію і дати землю своїм кураторам”.

У коментарі Суспільному начальник МВА Дмитро Брижинський повідомив, що військова адміністрація не отримувала ніяких офіційних листів або звернень від міської ради або її секретаря.

Дмитро Брижинський, начальник міської військової адміністрації.“Це чергова піар-акція секретаря Чернігівської міської ради, який використовує трибуну міської ради для реалізації власних політичних амбіцій. Також хочемо зазначити, що будь-які рішення, які приймаються керівництвом Чернігівської міської військової адміністрації є виваженими та відповідають чинним нормам законодавства”, – відповів Брижинський.

Що відомо про земельне протистояння між міською радою та МВА?

Земельні ділянки, про які говорить Ломако і які пов'язують з радником начальника міської військової адміністрації Максимом Черненком розташовані:

• за адресою провулок Коцюбинського, 4/5; (проблема в тому, що є зауваження мешканців, скарги, що багатоповерхівка, яку планують там збудувати, загороджуватиме проїзд)

• у садівничому товариству "Авіатор" (немає детального плану);

• на вулиці Мартина Небаби, 106 (заборгованість за оренду)

23 травня у Чернігівській міській раді відбулося засідання земельної комісії з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин. Тоді Суспільному голова комісії, депутат міськради від фракції "Рідний дім" В'ячеслав Летута пояснив, що на земельній ділянці в історичному центрі Чернігова за адресою провулок Коцюбинського, 4/5 планують побудувати багатоповерхівку. Цю землю хоче отримати "Селянська інноваційна холдингова компанія".

Згідно з даними, розміщеними на платформі YouControl, кінцевий бенефіціарний власник ТОВ "Селянська інноваційна холдінгова компанія «Сінком холдінг»" — є Марина Черненок — дружина депутата Чернігівської міської ради від фракції "Слуга народу" Максима Черненка, про що вказано і в його декларації.

Ще одне місце на мапі Чернігова, щодо якого в земельній комісії є зауваження — ділянки, розташовані у садівничому товаристві "Авіатор" в районі Стрілецької набережної.

Згідно з проєктом рішення Чернігівської міської ради, це ділянки №199 (4 сотки) та №200 (5,2 сотки), які належать Петру Черненку — батьку Максима Черненка. Власник хоче змінити цільове призначення землі — з "для індивідуального садівництва" на "для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури".

І, як йдеться в тому ж проєкті рішення Чернігівської міської ради, поряд із зазначеними ділянками у садівничому товаристві розташована ще одна земельна ділянка, площею 3,88 сотки — на вулиці Курсанта Єськова, 16. Вона теж у власності батька Максима Черненка. І відносно неї теж стоїть питання зміни цільового призначення для будівництва багатоповерхівки.

Вже вищезгаданим ділянкам на вулиці Мартина Небаби хочуть продовжити оренду. Там, за словами В'ячеслава Летути, є заборгованість у розмірі 209 тисяч гривень.

За його словами, це питання виносилось на сесію міськради і в лютому, але тоді теж депутати одноголосного зняли це питання.

На засіданні земельної комісії у міськраді, яке відбулося 23 травня, питання щодо усіх трьох земельних питань рекомендували не розглядати на найближчій сесії міськради 28 травня.

Читати ще

Читати ще Ломако та Брижинський відмовляються коментувати умови домовленості про відновлення руху автобусів у Чернігові

Читати ще «Це саботаж під час війни» — Чаус про транспортну кризу у Чернігові

Новости Украины