«Люди, які виборюють незалежність, є найбільш безправними»: у Києві відбулася акція за чіткі терміни військової служби

Учасники акції за встановлення чітких термінів військової служби. Київ, 24 серпня 2024 року. Суспільне Новини/Влада Колодій

Сьогодні, 24 серпня, вшістнадцяте проводять Всеукраїнську акцію з вимогою законодавчо встановити чіткі терміни військової служби. У Києві кількадесят учасників пікету зібралися на Майдані Незалежності.

Про це з місця події повідомляє кореспондентка Суспільного.

Присутні тримали в руках плакати з написами "Армія — не рабство, вимагаємо чітких термінів служби", "Відсутність термінів — стомлені воїни, знесилене військо — програна війна".

Учасники акції за встановлення чітких термінів служби. Київ. 24 серпня 2024 року. Суспільне Новини/Влада Колодій

Як розповіла Суспільному співорганізаторка акції Галина Островська, цього дня зібралися на Майдані Незалежності, адже до Києва приїхали іноземні делегації, і таким чином учасники сподіваються привернути й їхню увагу до проблеми законодавчо прописаних термінів служби та демобілізації для військовослужбовців, які воюють з перших днів повномасштабного вторгнення Росії.

"Ми приурочили цю акцію до Дня Незалежності, тому що люди, які зараз виборюють незалежність, вони є найбільш безправними на даний момент, вони перебувають фактично в пеклі, вони заручники системи, вони не знають своїх чітких термінів служби. Це тягне за собою зниження мотивації, і вони через втому втрачають своє здоров’я і життя, воюючи на передовій", — наголосила Галина Островська.

Жінка розповіла, що вісім її родичі перебувають у війську. Більшість із них пішли воювати на початку повномасштабного вторгнення і відтоді фактично не мали відпочинку.

Учасниця акції за встановлення чітких термінів військової служби. Київ, 24 серпня 2024 року. Суспільне Новини/Влада Колодій"Ми просимо чітких термінів служби, щоб військові знали, що у них є певний термін, які вони мають відслужити. І після закінчення цього терміну вони повернуться додому дивитися, як ростуть їхні діти. Це буде мотивацією для тих, хто можливо пішов би служити у військо, але їх лякає ця невідомість, що це квиток в один кінець", — сказала співорганізаторка акції.

Юлія Озерова — учасниця акції за встановлення чітких термінів служби. Київ, 24 серпні 2024 року. Суспільне Новини/Влада Колодій

Юлія Озерова бере участь в акціях за встановлення чітких термінів служби з квітня цього року. Її чоловік вже 913 днів воює. Жінка розповіла, що 24 лютого 2022 року разом з чоловіком пішли у військкомат. Він долучився до територіальної оборони. Спершу служив у Києві, а нині — на Донецькому напрямку.

Люди, які потрапляють в армію, вони, як і мій чоловік, воюють і вони не мають термінів служби. Так не може відбуватися, повинні відбуватися ротації, звільнення в цивільне життя. Саме через це (відсутність термінів служби — ред.) йде виснаження", — каже пані Юлія.

Учасники акції за встановлення чітких термінів служби. Київ, 24 серпня 2024 року. Суспільне Новини/Влада Колодій

21-річний Максим Калина родом із Маріуполя. На акції за встановлення чітких термінів військової служби втретє. Хоч хлопець і не має серед рідних і знайомих військовослужбовців, проте вважає за потрібне висвітлювати такі заходи.

"Я фотографую. Ми з компанією фотографуємо, викладаємо і поширюємо (в соцмережах — ред.). Хтось має це робити. Якщо не ми, то хто крім нас?", — сказав Максим.

Акція за встановлення чітких термінів військової служби. Київ, 24 серпня 2024 року. Суспільне Новини/Анна Самара

У суботу, 24 серпня, у Києві відбулася ще одна акція за встановлення чітких термінів служби. Учасники зібралися о 16:30 на Хрещатику біля книгарні СЕНС. Серед учасників — Ярослава. Дівчина прийшла підтримати родини військових, які третій рік поспіль залишаються на передовій.

"Була петиція (про встановлення чітких термінів служби — ред.), вона набрала голоси в кінці травня і пішла на розгляд президента. Ми писали звернення, чому так довго немає відповіді. І від Офісу президента ми отримали відповідь, що він ще розглядає", — сказала Ярослава.

Акція за встановлення чітких термінів військової служби. Київ, 24 серпня 2024 року. Суспільне Новини/Анна Самара

Загалом цього дня такий пікет відбувся у 17 містах України.

11 квітня 2024 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт про мобілізацію без норми про звільнення військових. Вилучення норми про демобілізацію із законопроєкту ініціював головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський і підтримав міністр оборони Рустем Умєров. Питання демобілізації мають розглянуті в окремому законопроєкті.

Джерело

Новости Украины