Люди живуть у хлівах. Хмельницькі волонтери розповіли про поїздку на Харківщину

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Наслідки російського обстрілу Харківщини. Лютий, 2023. Фото: Олег Синєгубов

Відвідали Чугуїв, Ізюм та Вірнопілля на Харківщині. Завезли паски, одяг, буржуйки, продукти та будівельні матеріали, а військовим – запчастини до авто та відремонтовану машину. З чергової гуманітарної місії повертаються додому активісти ГО «Мистецька сотня «Гайдамаки» .

Про це Українському радіо Хмельницький прямо з дороги розповів Сергій Кисельов, голова БФ «Патріоти України», який очолив цю поїздку.

За його словами, ГО «Мистецька сотня «Гайдамаки» опікується громадою населеного пункту Вірнопілля Харківської області і доставляють туди гуманітарний вантаж 7-8 тон щотижня. Дорогою заїжджають до наших військових, з якими підтримують стосунки, і ремонтують їхні пошкоджені авто.

«Село Вірнопілля було на межі окупованої території і тут не залишилося жодної цілої будівлі. Зараз люди повертаються у село. Нині тут проживає близько 70 осіб, – розповідає Сергій Кисельов. – Вони потребують всілякої допомоги: одягу, побутової хімії, меблів, матраців, буржуйок, а особливо – будівельних матеріалів».

Допомогу каже, вивантажують у сільраді, звідти люди її розбирають. Та і складають списки своїх потреб.

«Там немає ані світла, ані опалення, ані зв’язку. Живуть, де хто може. Для обігріву ще зараз замовляють буржуйки. Цього разу ми привезли 50 буржуйок, і ще 20 нам замовили», – розповідає Сергій Кисельов.

Заїзд до Вірнопілля ускладений, каже волонтер, бо дорога була вся у воронках від мін. Поля теж всі всіяні воронками.

«Там все заміновано. Я бачив, як біля електростовпів ходили і розміновували, певно, щоб підвести до села електрику. Між кожним стовпом просто немає дротів, вони від осколків потріскали», – розповідає Сергій Кисельов.

В селі, додає волонтер, плюс-мінус безпечно: будинки не заміновані, розтяжок і мін у селі немає.

«Але село розбите: школи немає, сільради немає, цілих будинків майже немає. Я не бачив там ні курей, ні свиней. Люди тільки приїжджають, живуть там, де є вціліла будівля, навіть у хліві живуть. Їсти готують тільки на вогнищі. Ми привезли їм буржуйки, завдяки їм вони й готують собі їжу», – додає Сергій Кисельов.

Авторка: Алла Коломея.

Новости Украины