За інформацією: Суспільне Кропивницький.
Президент Асоціації об’єднаних територіальних громад, голова Новоукраїнської громади Олександр Корінний. Фото: Facebook Олександра Корінного
У міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України презентували проєкт "Дорожня карта реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні". Вона визначає ключові точки відновлення України, зростання громад у період війни та післявоєнні роки. Відбулася й конференція "Реформа децентралізації", під час якої говорили про корективи, внесені війною.
Президент Асоціації об’єднаних територіальних громад, голова Новоукраїнської громади, що на Кіровоградщині, Олександр Корінний в етері "Суспільне. Спротив" розповів, що ключову роль у відновленні України відвели місцевому самоврядуванню.
Чи змінилась через війну спроможність громад (тут і далі – пряма мова)
Війна змінила багато. Втратили багато людей: частина захищають нас з вами на фронті, частина виїхали за кордон. Натомість приїхали переселенці. Порядок денний абсолютно змінився.
Про основні виклики для громад під час війни
Це неоднорідність та нерівномірність громад. Я маю на увазі те, що в Україні з’явились прифронтові окуповані, деокуповані й тилові громади. У кожної свої проблеми, серед яких і релоковані підприємства. Мало нині говоримо про розвиток.
Децентралізація, на шлях якої ми стали – це життя за європейськими стандартами. РФ це не влаштовувало, тому, вважаю, реформа децентралізації – одна з причин вторгнення. На жаль, живемо поки за сценарієм РФ – не розвиваємо території, а лікуємо поранених, допомагаємо Збройним силам України, відійшовши від звичних функцій. Хоча при цьому, маю сказати, маємо медичні, освітні послуги навіть на окупованих територіях.