Фото: ФБ
Дзвінок на лінію 103 передбачає, що хтось потребує екстреної медичної допомоги.
Як інформує ЛОЦЕМД, часто приводом до виклику медиків в оперативно-диспетчерського відділі Львівського обласного Центру Екстреної Медичної Допомоги та Медицини Катастроф чують «людина лежить на вулиці».
Перехожі чи люди з вікон автомобіля бачать, що на зупинці або на газоні лежить людина, і не переконавшись, що їй потрібна медична допомога, набирає 103. Мовляв, виконав свій громадянський обов’язок – «врятував життя».
Та це швидше безвідповідальність, бо викликаючи медиків на вулицю, заявник зобов’язаний переконатися, чи людина при свідомості, чи потребує вона допомоги; і обов’язково треба дочекатися медиків. Але так не роблять.
«В середньому за день ми отримуємо близько 50 вуличних викликів. За місяць набігає півтори тисячі. Приблизно 980 викликів в ОДВ є безрезультатними», – говорить керівниця Оперативно-диспетчерського відділу Соломія Кухарук.
Тож якими мають бути дії, коли ви побачили людину, що лежить надворі:
Огляньте місце, переконайтеся у власній безпеці; в тому, що вам нічого не загрожує.
Якщо безпечно, підходимо до потерпілого і звертаємось до нього: «Ви мене чуєте? З вами все гаразд? Вам допомогти?»
Повторюємо ще раз, поплескуючи по плечу.
Якщо ви зрозуміли, що з ним все гаразд, спокійно йдіть у своїх справах.
Коли реакції немає, значить, людина без свідомості, а тому:
Кличемо перехожих на допомогу (буде не так страшно й безпечніше).
Викликаємо ЕМД, максимально точно описуємо скарги та стан, стать і орієнтовний вік людини, якій потрібна допомога.
Чекаємо прибуття «швидкої».
От і все.
«Не треба перебільшувати чи надавати неправдиву інформацію. Також важливо чітко та спокійно відповідати на всі запитання диспетчера.
Не викликайте медиків, якщо ви не впевнені чи ба, більше – навіть не підійшли до людини надворі. Коли приїжджає «швидка», «потерпілий», буває, шле бригаду куди подалі. Допомога йому не потрібна, він просто відпочиває – для нього це нормальний стан…
За підсумком, медики витратили даремно час та пальне на дорогу, а хтось, цілком ймовірно, не зміг вчасно отримати допомогу», – каже Соломія Кухарук та наголошує на важливості проходження тренінгу з першої домедичної допомоги.
Як повідомлялося, львівські медики врятували новонародженого, який важив менше 1 кілограма.