Львівський суд виніс вирок пасторам «Церкви «Посольства Божого»

Фото з відкритих джерел

Залізничний районний суд міста Львова визнав винними трьох пасторів релігійної громадської організації «Церква «Посольства Божого» у шахрайстві в особливо великих розмірах і легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом. Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 17 серпня.

За даними справи, обвинувачені працювали під виглядом реабілітаційної програми для алко та нарко- залежних громадян. Заходи приваблювали людей, які перебували в скрутному становищі, у депресії чи мали залежних родичів. Таких прихожан «церкви» переконували узяти кредити в банку і віддати кошти пастирям для інвестицій.

Організаторами афери було подружжя пасторів і ще один пастор цієї «церкви» і одночасно керівник Львівської філії ТзОВ «Ліонебанк Україна».

Пастор «Церкви «Посольство Боже» і директор філії «Ліонебанку» проводив бізнес-семінари, позиціонуючи себе успішним бізнесменом та фахівцем в галузі фінансів. 

Як розповідав один із потерпілих, у церкві почали робити акцент на фінансове процвітання. Пастор організував по середах навчання «Фінансова ріка», прихожанам демонстрували відеоматеріали Пожерицького із «Клубу мільйонерів» і заохочували до отримання кредитів під заставу майна. Прихожани пригадували тренінги «Хазяїни землі», «Хазяїни життя» з ідеєю про те, що хто ходить у цю церкву, не може бути бідним. 

У своїх проповідях пастори всіляко підкреслювали, що участь віруючих у різного роду фінансових справах дає можливість реалізувати їхні особисті творчі можливості, розвивати здібності в фінансово-економічній сфері, кожна з яких є відображенням «божественних благословень».

Деяких прихожан переконували взяти кредити для поліпшення власного становища, а інших під приводом допомогти церкві, зокрема збудувати нове приміщення для церкви.

Одна сімʼя зняла з реєстрації у житлі свою малолітню дитину, щоб оформити кредит під заставу двох квартир.

За 2007-2008 роки зловмисники заволоділи  коштами громадян на суму 3,6 млн грн. 

У судовому засіданні потерпілі розповіла, що взяли ці кредити під тиском пасторів, не маючи реальної потреби і для себе жодної вигоди не отримали, а навпаки тепер мусять виплачувати борги перед банками.

У судовому засіданні представники культу вину не визнали і пояснювали, що вчили людей фінансової грамотності.

Відносини між ними і потерпілими нібито були виключно цивільно-правові і йдеться саме про невиконання договірних зобовʼязань. Неповернення грошей пастори пояснювали світовою економічною кризою 2008 року.

Але суд вважає, що обвинувачені не мали наміру повертати кошти потерпілих, адже вкладали їх у нерухомість, яку оформляли на інших підконтрольних їм осіб. Кредитні кошти були витрачені на придбання земельних ділянок, колгоспу і частково вкладені в «Ліонебанк», який збанкрутував.

За висновком психологічної експертизи, систематичне відвідування богослужінь та проповідей релігійних організацій «Нове покоління» і «Посольство Боже» могло мати маніпулятивний вплив на психіку людей. З урахувавнням психологічних особливостей потерпілих, які перебували в уразливому становищі, це могло вплинути на їх здатність усвідомлювати повною мірою значення та наслідки своїх дій.

Жінку, якій відводилась роль організатора, засудили до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна, а двох її спільників до 8 років також із конфіскацією.

Суд задовольнив 11 цивільних позовів потерпілих про стягнення матеріальної шкоди в еквіваленті 27,5 мільйони гривень. Також пʼятьом потерпілим стягується по 100 тисяч моральної шкоди.

Додамо, що у  2017 році Сихівський райсуд визнав обвинувачених невинуватими за більшістю епізодів і засудив двох із них (чоловіка та жінку) до умовного покарання. Апеляційний суд скасував цей вирок і справа слухалась повторно.

Читайте також: пастори секти Сандея Аделаджі змушені виплатити понад 28 млн грн ошуканим львів’янам

Так, протягом 2007 – 2008 років Леся Олексюк, Олександр Олексюк, Роман Ревко та інші  шахрайським способом виманювали гроші у львів’ян та мешканців Львівської області. Вони проводили вебінари на тему збагачення та спонукали послідовників секти оформлювати кредити, закладаючи майно під заставу. Таким чином кілька львів’ян втратили своїх квартир. Отримані кошти люди передавали пасторам «Посольства Божого» для розвитку церковного бізнесу. За даними правоохоронців, ошукані люди вкладали у «Посольство Боже» різні суми у доларах на загальну суму понад 3,5 млн грн (по курсу НБУ станом на 2007 – 2008 роки).

Джерело

Новости Украины