МАГАТЕ: Росіяни підключають на ЗАЕС мобільні котельні

МАГАТЕ: Росіяни підключають на ЗАЕС мобільні котельні

Фото: t.me/energoatom_ua

На захопленій Запорізькій АЕС російські окупанти підключають мобільні котельні на дизельному паливі для запобігання замерзанню критичних систем станції. Про це повідомляє Міжнародне агентство з атомної енергії ( МАГАТЕ ).

В агентстві розповіли, що 13 грудня його команду на ЗАЕС поінформували, що на станції продовжуються роботи з випробування та введення в експлуатацію мобільних дизельних котелень, які призначені для запобігання замерзанню критично важливих систем ЗАЕС у зимовий період, у тому числі для обігріву робочих приміщень для персоналу. ЗАЕС.

— Мобільні дизельні котельні потужністю 1-3 МВт встановлені та експлуатуються на одному з енергоблоків, ще кілька розгорнуті на інших майданчиках проммайданчика. На ЗАЕС є 20 стаціонарних аварійних дизель-генераторів, які перебувають у режимі очікування та готові до видачі електроенергії у разі відсутності всієї електроенергії поза майданчиком, — зазначили в агентстві.

При цьому для підвищення здатності впоратися з такою втратою електроенергії за межами майданчика як запобіжний засіб в даний час також розвертаються мобільні дизель-генератори. Два такі мобільні генератори у вівторок були підключені до одного з енергоблоків і перебували в режимі очікування, ще кілька мобільних генераторів проходили випробування перед підключенням до інших реакторів.

Джерело

Новости Украины