«Маємо невтішну картину»: на Полтавщині народжуваність зменшилася майже на третину

За інформацією: Суспільне Полтава.

Суспільне Полтава

Рівень народжуваності дітей на Полтавщині протягом останніх трьох років знизився майже на третину. За вісім місяців цього року у пологових області народилось 4300 дітей, а 2021-го за рік – 8300. На це вплинув початок повномасштабної війни, внутрішня та зовнішня міграція.

Про це Суспільному розповіла головна фахівчиня з акушерства й гінекології департаменту охорони здоров’я Людмила Іванова.

Ганна Єфремова з новонародженою донькою Надією готується до виписки з міського перинатального центру. Для жінки це були другі пологи. До Полтави з Бахмута вона з сім’єю переїхала близько року тому.

Ганна Єфремова, породілля з Бахмута з новонародженою донечкою Надією. Суспільне Полтава

"Старша також донька, звуть Марія. Різниця у віці з дітьми 17 років. Чоловік та донька дуже давно мене підбурювали на другу дитину. Я не була готова до цього, але коли сталась ця подія, я зрозуміла, що це дарунок долі, від якого просто не можна відвернутись і не звернути увагу на це. Тому Надія. Час складний, але життя триває, не дивлячись ні на що", ― каже породілля Ганна Єфремова.

Як розповіла виконувачка обов’язків директора міського перинатального центру Варвара Бережна, рівень народжуваності за показниками цього закладу цьогоріч вдвічі нижчий, ніж торік.

Міський пологовий будинок у Полтаві. Суспільне Полтава

"Щорічно вона (народжуваність-ред.) зменшується, але останній рік вона зменшилась майже в 2 рази. Якщо попередні роки – це було менше пологів на 70-75, то цього року менше пологів на 185за 9 місяців, ніж попереднього року. Не тільки за рахунок того, що почалась війна, а за рахунок того, що в нас почалась міграція за кордон. Тобто вона почалась і до війни. Жіноче населення фертильне, яке повинно народжувати, воно виїжджало за кордон або взагалі не народжувало", ― говорить в.о. медичного директора міського перинатального центру Варвара Бережна.

За словами головної фахівчині з акушерства й гінекології обласного департаменту охорони здоров’я Людмили Іванової, за показником народжуваності Полтавщина минулого року втрималась на рівні 2021-го за рахунок майже 40% породіль-ВПО.

За 8 місяців 2023-го року в області було більше 4 тисяч пологів. Суспільне Полтава

"2021-го у нас було біля 8 300 пологів по області в цілому. За 2022 рік після повномасштабного вторгнення, якщо взяти статистику в цілому, то це також 8 100 пологів. Маємо досить невтішну картину, а це 4300 пологів фактично за повних 8 місяців. Якщо на кінець року вийдемо по прогнозу на 6-6,5 тисяч пологів, це буде дуже велика вдача", ― каже головна фахівчиня з акушерства й гінекології на Полтавщині Людмила Іванова.

З 2013-го, говорить Людмила Іванова, кількість новонароджених в області щороку зменшувалась на 800-1000.

На низький рівень народжуваності вплинув початок повномасштабної війни, внутрішня та зовнішня міграція. Суспільне Полтава

"Сім’ї молоді думають, чи потрібно їм народжувати вдруге і втретє. Ніхто не розуміє, що буде далі, тому як народжувати, не знаючи, де ти будеш завтра жити. У когось чоловіки поїхали на війну, у когось є складні ситуації, хтось втратив свій дім", ― говорить в.о. медичного директора міського перинатального центру Варвара Бережна.

Нині на Полтавщині є 10 пологових стаціонарів, з них – один обласний перинатальний центр, 2 міських у Полтаві й Кременчуці та 7 міжрайонних.

Новости Украины