За інформацією: Суспільне Чернівці.
Леонід Станіславський – найстаріший тенісист світу. Фото: Суспільне Чернівці
99-річний Леонід Станіславський з Харкова дав майстер-клас з великого тенісу у Чернівцях. Чоловік увійшов до Книги рекордів Гіннеса як найстарший у світі тенісист, який продовжує брати участь у міжнародних змаганнях. Спортсмен досі активно тренується до змагань та влаштовує матчі на підтримку ЗСУ.
Також Леонід став героєм документального фільму британського режисера "Сивочолі гравці", який показали на Одеському кінофестивалі. Суспільне Чернівці розповідає історію тенісиста та що відомо про фільм.
"Хочу дожити до ста років й подорожувати"
Леонід Станіславський грає в теніс майже 70 років. Чоловік родом з Харкова. На початку повномасштабного вторгнення разом з сусідом виїхав за кордон, бо місто постійно обстрілювали російські військові. Через комендантські години поїздка тривала три доби.
Зараз Леонід проживає у геріатричному пансіонаті в Литві. Там може двічі на день тренуватися з тенісу. У свої 99 років чоловік продовжує займатися спортом та брати участь у міжнародних змаганнях – завдяки цьому його внесли до Книги рекордів Гіннеса як найстарішого тенісиста світу, який змагається на чемпіонатах.
Торік він брав участь на Чемпіонаті з тенісу, який відбувся в Австралії. Там розташована найбільша спортивна арена на майже 20 тисяч глядачів. У змаганнях взяли участь найвідоміші тенісисти світу, які зробили благодійні внески на ЗСУ. Так Станіславському вдалося зібрати 15 тисяч доларів.
"Коли я виходив на арену, усі глядачі встали й аплодували мені. Тоді мені було 98 років. Усі гроші, які пожертвували тенісисти, пішли у фонд допомоги України. Я не взяв ні копійки", – розповідає чоловік.
Зараз Леоніду 99 років і 5 місяців. Тенісист каже, зважаючи на вік, святкує день народження щомісяця. Планує дожити до ста років та подорожувати світом. Також мріє повернутися у рідний Харків, однак через небезпеку ракетних обстрілів не може цього зробити.
"Я мрію про повернення у Харків, але це – важке місто. Його постійно обстрілюють. Я не був в Італії, Франції, Швейцарії. Хоч і старий, але хочу дожити до ста років, щоб подорожувати та їздити на змагання, незалежно від спонсорів", – каже тенісист.
Тенісист провів майстер-клас з тенісу. Фото: Суспільне Чернівці
"Хотів розповісти його історію"
До Чернівців Леонід приїхав на Одеський кінофестиваль. Тут представляє фільм, в якому став одним з головних героїв. Це стрічка британського режисера Дена Лобба "Сивочолі гравці", у якій йдеться про найстаріших тенісистів світу, які змагаються на Чемпіонаті світу серед ветеранів Міжнародної федерації тенісу.
Фільм представили 23 серпня. Після показу глядачі могли поспілкуватися з творчою групою стрічки, серед яких були режисер Лобб та Станіславський. Вперше вони познайомилися на зйомках фільму. Лобб розповідає, коли проводив дослідження для фільму, то шукав найстаріших тенісистів, – так знайшов Леоніда.
Леонід Станіславський разом з режисером фільму Деном Лоббом. Фото: Суспільне Чернівці
"Він найстарший змагальний гравець. Коли я побачив його ім’я і рік народження, то подумав: “Вау! Як це можливо?”. Але мені також подобається, що він з України. Я хотів зробити міжнародний фільм, хотів мати таку суміш можливостей та різних передісторій. Я дізнався про спосіб життя у Харкові – це дуже просте життя. Він не має багато грошей. Мені здалося це захопливим і я захотів розповісти цю історію", – розповідає режисер.
Під час інтерв'ю після показу фільму режисер заплакав. Каже, тоді усвідомив, що Леонід – харків'янин, який, як і мільйони українців, не може повернутися додому.
"Я емоційна людина. До вчора я й не думав, що Леонід не може бути вдома, який любить. Це несправедливо", – розповідає Лобб.
Читати ще
Читати ще Одеський кінофестиваль у Чернівцях: розклад сеансів
Читати ще Як знімали «Довбуша»: п’ять фактів від режисера про один з найдорожчих українських фільмів
Читати ще Першими переглядають стрічку «Довбуш»: як у Чернівцях минає перший день Одеського кінофестивалю
Читати ще У Чернівцях на кінофестивалі показали документальний фільм про протести у Білорусі: що кажуть глядачі та режисерка