За інформацією: Суспільне Чернігів.
ФОТО: колаж Суспільне Чернігів
2700 заяв про пошкоджене житло подали мешканці Чернігівської області за програмою "єВідновлення". 946 заяв задовольнили, постраждалим від бойових дій на території Чернігівщини у лютому-березні 2022 року під час наступу росіян виплатили загалом близько 100 мільйонів гривень. Про це Суспільному повідомив виконувач обов’язків начальника управління містобудування та архітектури Чернігівської ОДА Сергій Куреня.
"Це власне ті кошти, які люди вже отримали на свої електронні рахунки і по яким вони зараз проводять відновлювальні роботи. Ще по 148 заявках було сформовано відмову, оскільки вони не відповідали вимогам законодавства", — каже Сергій Куреня.
Виконувач обов’язків начальника управління містобудування та архітектури Чернігівської ОДА Сергій Куреня. ФОТО: Суспільне Чернігів
За його словами, відбулись зміни до законодавства і граничні суми компенсацій за пошкоджене житло збільшились до 500 тисяч гривень. Також з 1 січня у додатку “Дія” буде доступний новий вид компенсації.
"Впровадження ще одного виду компенсацій — це надання коштів за ті ремонти, які були виконані громадянами власноруч. Дійсно така ситуація була, багато людей не чекали державних компенсацій, почали проводити ремонтні, відновлювальні роботи. І зараз держава надає і їм можливість отримати компенсацію. Процедура буде схожа, як і по інших процесах. Тобто, це буде заява, однозначно цю заяву буде розглядати комісія місцевого самоврядування, проводити розрахунки по чек-листу".
Компенсації за знищене майно наразі в області отримали дев'ятеро людей — вони отримали сертифікати на покупку житла на первинному та вторинному ринку. Загалом на Чернігівщині подали 270 таких заяв, розповів Куреня. За його словами, є громади, які відстають за темпами відновлення та обробки заявок.
"Хотілося б, щоб швидше ці заяви розглядались по Чернігову і по Киселівці. Оскільки там досить велика кількість руйнувань була. Додатковим фактором є те, що не кожна громада має свого власного архітектора, власного спеціаліста, який може координувати цей процес і здійснювати ці всі обстеження і формувати чек-лист. Оця сукупність факторів, плюс якісь кадрові моменти впливають на термін розгляду таких заяв".