Пасічник Михайло Коник у Маріуполі мав пасіку та власний бізнес. Однак, через повномасштабне вторгнення Росії на Україну, був змушений лишити все. Улюблену справу Михайло Петрович продовжив на Хмельниччині – відновив пасіку Ярмолинецького лісгоспу.
Про це Суспільному Хмельницький розповіла комунікаційниця Подільського лісового офісу Ольга Ржепянська.
Пасічником Михайло Коник почав працювати у 1977 році. Повномасштабна війна змусила чоловіка залишити Маріуполь і поїхати на Хмельниччину, де він народився. Тут чоловік влаштувався до Ярмолинецького лісового господарства та взявся за відновлення пасіки.
Будиночки для бджіл, які відремонтував пасічник з донеччини. Фото Ольги Ржепянської
За словами Ольги Ржепянської, у лісгоспі чоловік відремонтував 100% вуликів та збільшив їхню кількість. Наразі там 66 бджолиних будиночків. У кожному – близько ста тисяч бджіл.
«Якщо минулого року у філії викачали дві тонни меду, то цьогоріч планують збільшити обсяг вдвічі. Пасічник уже зібрав солодкі ласощі з ріпаку та акації, зараз заготовляють липовий мед. Попереду — сезон цвітіння соняшника, на ньому й планують зробити ключовий акцент», — розповіла Ольга Ржепянська.
Пасічник з Донеччини тримає в руках рамку з бджолами. Фото Ольги Ржепянської
Мед із лісу фахівці відносять до елітних сортів, каже комунікаційниця Подільського лісового офісу. Причиною тому, за її словами, є його багатий вітамінний склад, а також смакові та цілющі властивості.