Не один відпочинок у Карпатах не буде повноцінним, без невеличкого походу в гори до оглядових майданчиків, повз цілющі джерела та дивовижну рослинність. Проте, підкорити Говерлу чи Бребенескул під силу не кожному. Ми підібрали легкі маршрути в Карпатах, які займають небагато часу й сил, але дозволяють побачити красу полонин, безкрайність просторів та природні скарби.
Відео дня
Потурбуйтеся про зручне взуття, відповідний спортивний одяг, достатню кількість води та їжі, а ми потурбуємося про те, щоб ваш відпочинок у Карпатах було сповнено приємними та захоплюючими враженнями.
Підйом на гору Парашку — сколівські Бескиди
Загалом маршрут оцінюється, як середньої тяжкості, проте тропа доступна й дітям. Маршрут маркований, це дозволяє використовувати його без супроводу. Обов’язково зважайте на прогноз погоди, для уникнення ускладнень. Ваш похід має початися рано вранці, щоб мати достатньо часу на милування краєвидами, зупинки біля водоспаду чи джерел, а також неспішний спуск до полонини.
Висота — 1268,5 м.
Тривалість маршруту (в обидва боки) — від 6 до 10 годин, залежно від місця старту та фізичної витривалості.
Місця старту: місто Сколе (супермаркет «Рукавичка»), селище Коростів (від автобусної зупинки або музею Коростівської вузькоколійки), селище Корчин (від автобусної зупинки біля мосту).
Маршрут марковано біло-жовтими прапорцями. Під час підйому ви зможете насолодитися:
- лісами з рідкісними рослинами;
- панорамами гір, долин, річок;
- вершинами Оброслий Верх (1117 м), Зелена (1217м), Тимків Верх (1227м);
- водоспад Гуркало (якщо стартувати з Корчину);
- пам’ятні знаки (плита, мідний хрест, меморіальні дуби).
Біля самісінької вершини Парашки можна зупинитися в туристичному прихистку. Це допоможе перепочити або поповнити запаси.
Підйом на гору Хом’як
Маршрут для початківців у Карпатах із плавним підйомом та без надмірного кардіонавантаження. Хом’як вважається за найпрекраснішу частину найвищого хребта Східних Горган. Назва вершини було вигадано, через тутешнього мешканця бабака (хом’яка) альпійського та й формою гора нагадує того ж самого хом’яка. Підйом хоча й легкий, варто дістатися цілі в складі групи. Це дозволить вам почути багато легенд, цікавих історій та фактів про місцевість. Вартість туру може становити від 800 до 1 200 грн, дітям надаються знижки.
Висота — (1542 м)
Тривалість маршруту (туди й назад) — від 3 до 6 годин;
Місця старту: селище Поляниця, селище Татарів, Буковель (найкоротший).
Підйом подарує знайомство з біорізноманіттям місцевості та геологічними особливостями. Хвиляста тропа зачаровує, готуючи за кожним поворотом та висотою нові скарби. Ви зможете побачити:
- старі гуцульські хати;
- унікальні ліси і краєвиди;
- оглядові майданчики на різній висоті;
- водоспади та гірські річки.
Туристи порівнюють підйом на гору Хом’як із медитацією та цілющою терапією. На вершині можна насолодитися чаєм із карпатських трав та найдивовижніший захід сонця.
Прогулянка Скелями Довбуша
Саме так, це навіть не підйом у класичному його розумінні. Це прогулянка гірським комплексом, який проведе пологими стежками, дозволить зазирати в печери та милуватися краєвидами досхочу.
Висота — 668 м.
Тривалість маршруту — від 2 до 4 годин.
Місця старту: селище Бубнище (можна проїхати до скель на машині), селище Паляниця (погана дорога), селище Труханів (найгарніші краєвиди).
Гуляти скелями, мов попасти в інший світ. Відкрийте для себе:
- скелеву арку — чистилище;
- скельний дворик;
- скельні будинки із дверима та вікнами;
- святилище;
- цікаві форми валунів;
- 22 оригінальні скелі з неймовірними краєвидами на вершинах.
Відвідавши місцевість у складі екскурсійної групи, можна опанувати цікаві історичні фактами, дізнатися легенди, які огортають ци символічні валуни та безпечно провести свою прогулянку горами.
Якщо ви плануєте відвідувати маршрути самостійно, обов’язково повідомляйте відповідні служби та рідних про плани та маршрут. Читайте також: який відпочинок обирають чоловіки, а який жінки та, де найкраще зупинитися на Бакоті.