Мав переламану лапу й не міг добувати їжу: у нацпарку на Буковині вилікували та випустили у дику природу лиса

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Фото: Суспільне Чернівці

Лиса назвали Микитою. Його доглядали працівники нацпарку. Робили це позмінно, аби хижий звір не звикав до однієї людини. Тварині обробили рану, підгодовували його та відстежували зовнішній стан.

"Лис йшов на покращення: коли він тільки прийшов до нас, то був знесилений та змучений, ховався у кутку. Зараз він вільно гуляє та бігає вольєром. Вже веселий, намагається вийти на волю. Готували йому кашу з овочами. Знаємо, що можна давати фрукти та ягоди, які є в дикій природі", – каже Труфин.

Оскільки лис видужав, утримувати його у вольєрі немає потреби. Також звіра випустили, аби він не звикав до людей.

Після реабілітації лиса випустили у дику природу. Фото: Суспільне Чернівці

Реабілітаційний центр для тварин облаштували на базі Черемоського національного парку у прикордонному селі Перкалаб. Зробили це у межах міжнародного проєкту. Так змогли отримати гроші на матеріали для зведення кількох кліток, а також провести навчання для працівників.

Директор парку Роман Єрема каже, центр був потрібний, бо місцеві жителі часто знаходять поранених звірів й не знають, що з ними робити. У центрі їх зможуть тимчасово утримувати та доглядати, поки тварина не одужає – опісля їх випускатимуть у дику природу, яка є звичною для них.

"Це не звіринець та не хоспіс. Це як перша допомога може бути. Ми віддалені від цивілізації й маємо гарні умови для реабілітації. Ми зробили тут три конструкції закритого типу, які мають вісім метрів у довжину, три у висоту та три метри в ширину. З усіх боків вони закриті сіткою. Частково мають дах, тому можемо приймати тут дрібних звірів та птахів", – каже Єрема.

Вольєр для утримання тварин. Фото: Суспільне Чернівці

Поруч вольєрів є огороджена територія на 7 тисяч квадратних метрів – її облаштували, щоб реабілітувати копитних тварин: сарн або оленів. Також у майбутньому в центрі планують облаштувати операційні та маніпуляційні кабінети, а також інкубатор для маленьких пташок та тварин. Якщо попит на реабілітаційні послуги для тварин зростатиме, у нацпарку планують створити повноцінний центр.

"Сьогодні маємо домовленість з ветеринарами Вижницького району, які готові на волонтерських засадах, працювати з тваринами. Якщо попит на такі послуги зростатиму, будемо залучати ветеринара до нас у штат – створювати юридично повноцінний центр реабілітації зі ставками для працівників, які потрібні для утримання центру", – розповідає Єрема.

Читати ще

Читати ще У національному парку на Буковині створять пілотний центр реабілітації диких тварин

Новости Украины