Медична справка за 13 тисяч доларів: на Дніпропетровщині закрили канал ухиляння від мобілізації

Хтось ставить рекорди гастрономічні, а хтось із сум за ухиляння від мобілізації.
Медпрацівниця однієї з районних лікарень на Дніпропетровщині у 13 000 доларів США оцінила свої послуги у сприянні в оформленні потрібної медичної довідки.

Як повідомили у Нацполіції, маючи вплив на посадових осіб МСЕК, фігурантка домовлялася про фіктивні діагнози пацієнтів. В одному з випадків навіть планувалося внесення до медичних документів даних про нібито проведену операцію. Відповідні записи в медичній справі надалі були підставою для визнання чоловіків непридатними до військової служби.
Жінка залучила до такого «бізнесу» свого співмешканця, медперсонал місцевого госпіталю та співробітників правоохоронного органу.


Під час обшуку правоохоронці вилучили 3000 доларів США, отриманих як частину неправомірної вигоди, понад 200 тис. грн, документи, мобільні телефони.
Раніше поліцейські задокументували факт отримання співробітницею лікарні ще 2 000 доларів США від громадянина як аванс за допомогу з оформленням ІІ групи інвалідності з подальшим зняттям із військового обліку.
Наразі організаторка та двоє учасників «схеми» — її співмешканець та правоохоронець — затримані у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Їм повідомлено підозри за ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Новости Украины