Меркель не може бути посередницею, Німеччина недостатньо допомагає Україні – лідер опозиції ФРН


Меркель не може бути посередницею, Німеччина недостатньо допомагає Україні – лідер опозиції ФРН

Фрідріх Мерц (фото — ЕРА)

Лідер опозиції в Німеччині Фрідріх Мерц виключив можливість посередництва соратниці по партії ХДС, минулої канцлерки Ангели Меркель у повномасштабній війні РФ проти України, тому що «ФРН стоїть разом з Європою на боці України, і не займає нейтральної позиції». Він вважає, що німецький уряд робить все ще недостатньо у військовій допомозі ЗСУ, пише Tagesschau.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Мерц час від часу критикує коаліцію «світлофора»: він вважає, що уряд канцлера Олафа Шольца сприяв затягуванню війни тим, що не поспішав спрямовувати ЗСУ важке озброєння, і все ще не наважується допомогти Україні «повноцінно».

«Як і раніше актуально, що ФРН могла б зробити більше. Уряд мав швидко зробити те, що Бундестаг вирішив ще 28 квітня, а саме: поставити важку техніку у великих масштабах», – сказав лідер опозиції.

Дивіться фото: Мерц поділився враженнями від відвідування Ірпеня

Він каже, що «ми поки що не допомагаємо Україні в необхідному обсязі, що продовжує цю жорстоку війну, яка тепер стає війною на виснаження із сотнями жертв щодня».


Меркель не може бути посередницею, Німеччина недостатньо допомагає Україні – лідер опозиції ФРН

«Переговори можливі лише тоді, коли війна дійшла до точки, коли Росії вже немає сенсу продовжувати [війну]», – вважає він.

Мерц поки не бачить сенсу обговорювати допомогу Україні у повоєнному відновленні: «Насамперед, має припинитися загибель чоловіків, жінок і дітей».

  • Наприкінці липня Мерц говорив про те саме: що німців та Бундестаг нібито «обдурюють», коли кажуть, що Берлін достатньо допомагає Україні.
  • Тоді ж голова комітету Бундестагу з оборони Штрак-Циммерман пропонувала Шольцу передати ЗСУ основні бойові танки Leopard 2. Як висловився один німецький депутат, «ніхто не розуміє, чому не дають Leopard».
  • 10 серпня повідомлялося, що Німеччина посилила ЗСУ ще чотирма «Гепардами», відсипавши майже 50 000 снарядів до них.
  • Тим часом Шольцу «важко прийняти» ідею, що росіянам настав час заборонити кататися в Шенгенську зону.

Читайте також: «Мені байдуже, чи плаче Путін». Бербок про перемогу України, ядерну війну та шантаж Росії

Джерело