Російські змі майорять статтями про формальності, які повинен виконати воєнкомат, щоб призов до армії був законний та рекомендують у разі їх порушення звертатись до суду.
Скажемо одразу на окупованих територіях – це не діє зовсім. Закон та права тут закінчились з початком російської окупації. І якщо у вас немає можливості ТОТ, то необхідно шукати інші засоби уникнути мобілізації. В цьому матеріалі зібрано корисну інформацію з цього приводу.
Призовний вік для строкової служби у рф від 18 до 27 років.
Хто не підлягає призову на термінову службу в рф?
- визнані обмежено придатними до військової служби за станом здоров'я;
- ті, що проходять або пройшли військову службу в росії або альтернативну цивільну службу
Якщо ви вже проходили строкову службу у ЗС України, то це не дає вам гарантії, що вас не заберуть ще раз. Наприклад, у анексованих Севастополі та Криму, за даними місцевої влади, мобілізовано близько двох тисяч осіб, які раніше служили у Збройних силах України.
З 1 жовтня 2023 року в 10 разів підвищився штраф за неявку до військкомату — від 10 до 30 тисяч рублів (зміни стосуються і окупованих українських територій). Поліція також може оголосити у розшук людини, яка, на думку військової комісії, ухиляється від мобілізації, отримання повістки або не проживає на місці, де перебуває на військовому обліку. Це тягне за собою адміністративне покарання.
Вам необхідно знати, що у рф є таке поняття, як альтернативна цивільна служба. Російські адвокати рекомендують чоловікам заздалегідь писати таки заяви, та постійно носити їх з собою.
В заяві важливо наголосити на свої антивоєнні переконання, які не дозволяють брати участь у війні і в цілому проходити військову службу: "Конституція рф безпосередньо гарантує право на заміну військової служби альтернативною цивільною тим, чиїм переконанням суперечить несення військової служби". Але ж розуміємо, що це не надійний варіант.
На які порушення прав при призові на строкову службу скаржаться у рф:
- можуть забрати до воєнкомату прямо з вулиці, навіть без вручення повістки;
- часто відбирають телефон і людина не може навіть попередити родичів;
- заяви на альтернативну цивільну службу просто рвуться і таке право ігнорується;
- вже у армії змушують одразу підписувати контракт з ЗС рф та відправляють на передову.
Чоловікам у окупації, яким загрожує строкова служба у армії ворога, фахівці з безпеки рекомендують:
- змінити місце проживання;
- уникати місць скупчення людей;
- не мати жодних контактів з окупантами та колаборантами.
Джерело: Бердянськ 24