За інформацією: Суспільне Дніпро.
Акція «Їдло 1932-1933» у Дніпрі. Суспільне Дніпро
23 листопада в Дніпровському національному музеї імені Дмитра Яворницького відбулась акція "Їдло 1932-1933", присвячена Дню памʼяті жертв Голодоморів. Захід організували місцеві пластуни та презентували страви, які їли українці в той час.
Як пройшов захід — дізналися кореспонденти Суспільного.
На початку акції вихованці "Пласту" виступили с промовою про історію Голодоморів. Після чого кожна дитина запалила свічку та усім разом вони співали молитву "Отче наш" та вшановували памʼять жертв штучного голоду хвилиною мовчання.
На початку акції пластуни прочитали молитву та вшанували пам’ять жертв Голодоморів хвилиною мовчання. Суспільне Дніпро
На заході також були представлені страви, які вживали українці, аби вижити в часи Голодоморів. Серед них макуха, плесканки, картопляне лушпиння, коржики з льону та суп з бурʼяну. Їм приготували пластуни власноруч, розповіла викладачка гуртка Ганна Олійник. За її словами, в цьому допомогла власна сімейна історія кожної людини.
"Наприклад, в мене бабуся готувала чотирьох дітей їжаками. І такі подібні історії були й у дітей. Ми всі разом шукали спогади очевидців подій, рецепти страв, малювали свічки", — розповіла жінка.
Страви, які приготували діти. Суспільне Дніпро
Головним організатором серед дітей та автором сценарію заходу була Софія. Як зазначила дівчина, була зроблена велика колективна робота, адже кожен вихованець брав на себе різні обовʼязки.
"Особисто я була ресурсом інформації про страви. Приготувала кору з дерева, коржі з сіна. Всі дорослі, мої друзі, діти допомогли, тому що це важливий день в історії України", — сказала Софія.
Одна з організаторок акції Софія. Суспільне Дніпро
Акція "Їдло 1932-1933" проводиться з 2020 року за підтримки Дніпровського палацу культури та молоді. За словами керівниці закладу Олени Шульги, проведення заходу дуже важливе для всіх громадян.
"Головна мета акції — нагадати людям про цю страшну трагедію. Треба розповідати інформацію про Голодомор та памʼятати злочин радянської влади проти людяності", — зауважила вона.
Керівниця музею Олена Шульга. Суспільне Дніпро
Пласт — українська скаутська організація. Її метою є сприяти всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді. Кожного року пластуни-волонтери вкладають понад 668 000 годин у виховання дітей і щорічно проводять понад дві сотні пластових таборів по всій Україні.
Автор: Назар Шарков
Читати ще
Читати ще
«Тільки сороку не їли. Бо вона — гірка». Переселенка з Луганщини зібрала пів тисячі свідчень людей про Голодомор