«Мета — подарувати нове спілкування»: як у літньому таборі на Вінниччині організували відпочинок для переселенців

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Відвідувачі табору на занятті. Фото: Суспільне Вінниця

Майже тисячу переселенців від початку роботи прийняв на відпочинок літній табір просто неба “Рестарт”, що у Северинівській громаді на Вінниччині. Розпочав працювати він торік, розповіла Суспільному арт-організаторка Анастасія Ткаченко. Протягом тижневої зміни мами разом з дітьми відвідують різноманітні заходи, зокрема, психологічні тренінги, екскурсії, справляються на каяках, грають в ігри або відпочивають просто неба. Живуть у наметах.

“Рестарт” це перезавантаження. Ми набираємо групи з гарячих точок України і вже "перезавантажуємо" їх тут у нашому таборі. Це кемпінгове містечко. Але, не зважаючи на це, у нас цивілізовані умови. Наша мета — подарувати людям новий ресурс та нове спілкування. Тому що багато людей повиїжджали, багато кого порозкидало по різних куточках України, і їм не вистачає комунікації, немає рідних людей. Тому тут ми даруємо ці зв’язки", — розповіла Анастасія Ткаченко.

Заняття для мам у таборі. Фото: Суспільне Вінниця

У таборі є кілька локацій, де діти можуть пограти в ігри, а мами — відпочити.

"Зранку у нас медитація для мам, поки дітки сплять, тобто в них є час відпочити. І коли у нас проходять якісь заняття, то це зазвичай паралельні заняття: мами займаються окремо, а дітки окремо. Один одному ми не заважаємо, але в нас є ще такі активності, коли мами з дітками разом", — розказала Ткаченко.

Відпочинок для сімей-переселенців — безкоштовний, гроші надають німецькі партнери. Розпочав свою роботу табір торік. За цей час тут відпочили майже тисяча осіб.

"Ми стараємося, щоб цей відпочинок був корисним не лише психологічно, а ще й щоб діти і дорослі дізналися щось нове, була освітня програма. У нас дуже багато заходів про культуру України. Максимально на різні теми", — розповіла Анастасія Ткаченко.

Зона відпочинку у таборі. Фото: Суспільне Вінниця

Цьогоріч табір стартував на початку червня, закінчується наприкінці вересня. Одна зміна триває тиждень. Приймають до 60 осіб. З наступного року планують запрацювати з травня, каже Ткаченко, через велику кількість охочих. Відпочинок для сімей-переселенців — безкоштовний, гроші надають німецькі партнери.

Харків’янка Галина Палякова приїхала до табору разом із 12-річним сином Андрієм. Каже, від початку повномасштабного наступу Росії не виїжджали з рідного міста. Тому вирішили скористатися можливістю відпочити від звуків вибухів, перезавантажитися. Подобається концепція табору, коли є заходи як окремо для дітей та мам, так і спільні.

"Він мені одразу сказав: "Мамо, у нас своя туса. Ми тут з діточками, а ти — з мамочками". Ми розділилися, я його не бачу. Діточкам дуже гарно і спокійно. Вони відчувають постійно турботу, вони відчувають піклування про них", — розповіла Галина Палякова.

Каяки. Фото: Суспільне Вінниця

Серед розваг у таборі — каяки. Відпочивальникам, які готуються справлятися на них, одягли рятувальні жилети, визначили, з ким із дорослих попливуть діти, та провели інструктаж.

"Не можна рвати квіти, не можна рвати очерет. Можна сидіти і насолоджуватися. Можна помочити ручки. Спочатку в нас очерет, тут будемо вчитися вирулювати, розвертатися, вирулювати. Це найсмачніший момент. Далі вода більш чиста. Там буде багато різних квітів", — пояснив інструктор.

Відпочивальники табору на каяках. Фото: Суспільне Вінниця

Анна до табору приїхала разом з чотирма дітьми. До повномасштабного вторгнення жили у Харкові. Зараз — у селищі Таранівка. Наймолодшому Костику— півтора року. Народився торік на початку березня, каже Анна. Асі — чотири. Владу — 11. Найстаршій Ярославі — 14.

"Така наша компашка з Харкова. Враження дуже чудові. По-перше, це природа. Мені дуже подобається засинати під ці звуки. Це такий релакс просинатися, коли пташка співає. Дуже мені сподобалося це селище", — каже Анна.

Заняття для відвідувачів табору. Фото: Суспільне Вінниця

Серед активностей для мам — заняття з нейрографіки. Лекторка Тетяна Стеценко розповіла, що це науковий метод, де учасники за допомогою промальовування ліній та обговорення вчаться заспокоювати і гармонізувати внутрішній стан. Особливо, це важливо зараз, коли через бойові дії мами знаходяться у постійній напрузі та хвилюванні за рідних.

Відвідувачі табору грають у теніс.Фото: Суспільне Вінниця

"Я завжди кажу, що на нас, на жінках, лежить велика така робота, бо ми джерело енергії для наших дітей, для своїх чоловіків, для своїх рідних. Наше завдання підтримувати. Але дуже важливо підтримувати себе для того, щоб підтримувати інших", — каже Тетяна Стеценко.

Новости Украины