За інформацією: Суспільне Чернігів.
ФОТО: Суспільне Чернігів
Позолочене гетьманське сідло та двохсотлітня козацька порохівниця із Прилуцького краєзнавчого музею стануть частиною 3D-візуалізації палацу Галаганів у Сокиринцях. Він увійде до другого сезону проєкту "Українські палаци. Золота доба", який знімає журналіст Акім Галімов. З його слів, Чернігівщина багата на козацькі роди, про які мало хто знає.
Позолочене гетьманське сідло. ФОТО: Суспільне Чернігів
Козацька порохівниця XVIII століття. ФОТО: Суспільне Чернігів"Дуже велика кількість наших українських артефактів зберігається в Росії, по приватних колекціях, тому, коли знаходиш крупиці того, що було по таких краєзнавчих музеях, то це надзвичайно круто", — розповів Акім Галімов.
Журналіст, автор історичних проєктів Акім Галімов. ФОТО: Суспільне Чернігів
На Прилуччину команду Акіма Галімова привів палац Галаганів у Сокиринцях. Це перший палац, який побудувала ця козацька родина.
Палац Галаганів у Сокиринцях. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Ми повертаємо нашу історію. Історію козацьких родів, аристократичних родів, яких на Чернігівщині було надзвичайно багато. Це дійсно історія козаччини, про яку мало знають".
Прилуцький краєзнавчий музей. ФОТО: Суспільне Чернігів
В наслідку вони відтворять Сокиринський палац у 3D-форматі. Проєкт фінансує Американський фонд USAID Ukraine.
"Ми підняли дуже багато документів, працювали із істориками, які вивчають це питання, профільно і на основі тих креслень, зображень ми зараз якраз відтворюємо цей палац. Я бачив його 3D-рендери, це дійсно фантастична споруда".
Експозиція в Прилуцькому краєзнавчому музеї, присвячена козацькій добі. ФОТО: Суспільне Чернігів
Для Прилуцького краєзнавчого музею це п’ятий проєкт, до якого долучилися в цьому році. Зі слів директорки музею Тетяни Зоць, нині більшість експонатів Галаганівської колекції зберігаються в різних музеях по всій Україні, проте є що показати й у Прилуках.
Директорка Прилуцького краєзнавчого музею Тетяна Зоць. ФОТО: Суспільне Чернігів
"В нас є меблі із будуара Катерини Василівни Кочубей, є позолочена рама із маєтку, є підставка різьблена дерев’яна, у нас є крісло Григорія Павловича Галагана із його особистого кабінету, є Устав його Позичкового Товариства оригінал, світлини".
Детальніше у сюжеті: