«Ми відчуваємо, що ми комусь потрібні»: на Сумщині працюють мобільні бригади лікарів

За інформацією: Суспільне Суми.

Фото: Суспільне Суми

Близько трьом тисячам пацієнтам за чотири місяці змогли надати допомогу лікарі мобільних бригад у двох громадах Охтирщини — Чернеччинській та Боромлянській. Саме вони взяли участь у проєкті, який реалізується за ініціативи ГО "Академія сімейної медицини України" та за сприяння бюро ВООЗ в Україні.

Сімейні лікарі приїздять до будинку культури села Гай-Мошенка Чернеччинської громади, аби проконсультувати місцевих мешканців. На них тут чекають перші пацієнти. Пані Ольга Зайцева розповідає, що це її друге звернення до фахівців мобільної бригади.

"По-перше, ми відчуваємо те, що ми комусь потрібні, що нас не кинули, не залишили. От навіть зараз бахнуло, а вони приїхали. Все ж таки вони про нас думають. Я зараз випишу одразу ліки собі і буду задоволена", — говорить вона.

Фото: Суспільне Суми

Лікарі мають п'ять таких виїздів на тиждень. Цього разу на прийом записались три десятки людей. У кожному селі бувають двічі на місяць, розповідає директорка Чернеччинського центру первинної медико-санітарної допомоги Емілія Дашко. Приймають у фельдшерських пунктах, а там де їх немає – у бібліотеках та клубах.

"Ми багато виявили патології. Дуже багато гіпертонічних хвороб, цукрового діабету нового, тому що наш військовий стан, наше положення в суспільстві привело до стресових ситуацій, а це привело до зростання цих захворювань. А також тривожні стани, астенічні синдроми", — говорить лікарка.

Фото: Суспільне Суми

На місці медики вимірюють пацієнтам тиск, рівень цукру в крові та роблять кардіограму. Після консультації, за необхідності, видають порцію ліків на два тижні.

За повторного звернення спостерігають покращення почуття пацієнтів, говорить лікарка амбулаторії села Сонячне Наталія Зацепіна.

Нині вони проконсультували понад 1200 пацієнтів. Мешканка села Гай-Мошенка Наталія Ткаченко говорить, що її сімейний лікар знаходиться в Хухрі, що за два кілометри звідси.

"Воно ніби і недалеко, але вже роки не ті, треба на маршрутку йти. Добре, що приїхали, це дуже добре", — говорить вона.

Фото: Суспільне Суми

"Важливо це для старшого покоління прийти сюди на огляд, бо інколи буває у старших людей тиск підіймається, їм складніше", — говорить інша мешканка села, Валентина Сімонова.

На Сумщині до проєкту долучилися дві громади — Чернеччинська та Боромлянська, розповідає комунікаційна менеджерка громадської організації, яка курує проєкт, Маріанна Черкасець.

Фото: Суспільне Суми

"Про такі виїзди населенню переважно розповідають старости, публікують на своїх сторінках сімейні медики. Відповідно, вони вже із ними знайомі й навіть здійснюють прийом, в тому числі телефоном і можуть контролювати весь процес якогось певного захворювання. Тому в найближчі кілька місяців ми плануємо продовжувати допомагати українцям, які перебувають на деокупованій Сумщині", — розповіла вона.

Проєкт стартував у вересні 2022 року, у грудні та січні зробили перерву. Нині він відновив роботу у п’яти областях України. На Сумщині, говорить Маріанна Черкасець, за чотири місяці надали допомогу понад трьом тисячам пацієнтам.

Читайте також

  • Приїздять раз на місяць: лікарі мобільних бригад обстежують людей у селах на Черкащині.
  • На Чернігівщині мобільні бригади обстежили понад 7 тисяч пацієнтів.

Новости Украины