Благодійний матч ветеранів на протезах з відомими особистостями. Київ, 20 жовтня 2024 року. Суспільне Новини/Нікіта Галка
Сьогодні, 20 жовтня, на столичному стадіоні імені Віктора Баннікова відбувся благодійний футбольний поєдинок "Мій матч за героїв". Ветерани на протезах вийшли на поле разом з відомими особистостями, щоб зібрати 7,5 млн грн на сучасні спортивні протези для військових.
Про це повідомляє кореспондент Суспільного.
Благодійний матч ветеранів на протезах з відомими особистостями. Київ, 20 жовтня 2024 року. Суспільне Новини/Нікіта Галка
На футбольному полі зустрілися команди "Дике поле" та "Холодний Яр". В обох командах разом грали і зірки, і ветерани на протезах. Серед відомих людей, зокрема, телеведучі Анатолій Анатоліч та Олександр Педан, актор Іван Люлєнов, а серед ветеранів — колишній боєць Нацгвардії Юрій Драбчук, який служив на Донецькому напрямку, втратив ногу, підірвавшись на міні під час виконання бойового завдання, а також Анатолій Панчук — сапер 68-ї єгерської бригади імені Олекси Довбуша, втратив частину ноги під час обстрілу. Матч судив Дмитро Кубряк – футбольний рефері, який провів п'ять місяців у російському полоні.
Близько 1000 вболівальників прийшли на благодійний матч між командами ветеранів на протезах та зірок. Суспільне Новини/Нікіта Галка
Команди зіграли на міні-футбольному полі. Два тайми по 20 хвилин кожен, кількість замін необмежена. За результатами матчу — нічия з рахунком 2:2.
Вперше на протезі на футбольне поле у команді "Дике поле" вийшов Мар'ян Драч. Грав на позиції нападки і забив один гол.
"Це дає натхнення усім хлопцям зараз, які з ампутаціями. І я даю мільйон процентів, що вони стануть на ноги, це буде натхнення для них, щоб бігати", — сказав Мар'ян.
Нагородження команд. Суспільне Новини/Нікіта Галка
Ольга Бенда — капітанка команди "Дике поле". Вона військовослужбовиця, дістала поранення у 2017 році. Очолює жіночу збірну з ампфутболу — адаптивного виду спорту, різновиду футболу на милицях для людей з ампутованими. Вперше на протезі тренувалася за день до сьогоднішнього матчу.
"Це дуже важко, тому що йде велике навантаження на здорову ногу. І це небезпечно грати на протезі. Дуже задоволена грою своєї команди. Більшість хлопців грали у футбол на милицях, але є хлопці, які тільки отримали протези і вчаться ходити і бігати", — розповіла Ольга Бенда.
Ольга Бенда — капітанка команди «Дике поле». Київ, 20 жовтня 2024 року. Суспільне Новини/Нікіта Галка
За підрахунками кореспондентка Суспільного, на стадіоні подивитися матч зібралися близько 1000 вболівальників.
Як повідомила після гри радниця президента Української асоціації футболу Олена Балбек, наступного року в Україні планують провести чемпіонат з ампфутболу.
"Зараз беремо фокус на розвиток ампфутболу. Це такий вид спорту, в якому ми можемо змагатися на рівні чемпіонатів. Ще не було чемпіонату в Україні, але ми його проведемо наступного року", — сказала Олена Балбек.
"Мій матч за героїв" – це ініціатива від Mastercard, Ощадбанку, спеціалізованої ортопедичної клініки для лікування та реабілітації постраждалих від війни Superhumans та Української асоціації футболу. Мета поєдинку — привернути увагу суспільства до важливості розвитку інклюзивного спорту та реінтеграції ветеранів та зібрати 7,5 млн грн на спортивні протези.
За словами організаторів, щоб отримати запрошення на матч вболівальники повинні були зробити благодійний внесок від 100 гривень. Перші 250 учасників, які задонатили від 100 гривень з 20 вересня до 10 жовтня, отримали два запрошення на гру.
Читати ще
Читати ще Центр протезування військовослужбовців у Києві: німецькі благодійники зібрали гроші та обладнання
Читати ще
Читати ще У Києві військові, які втратили кінцівки, реабілітуються завдяки ампутіфутболу