Міністр фінансів: У 2023 році ми за будь-яких умов матимемо економічне зростання

Міністр фінансів: У 2023 році ми за будь-яких умов матимемо економічне зростання

Фото: facebook.com/minfin.gov.ua

Міністерство фінансів розраховує на зростання української економіки у 2023 році та середній курс на рівні 42,2 гривень за долар. Про це заявив глава Мінфіну Сергій Марченко під час інтервʼю на онлайн-конференції Forbes.

— Ключове питання для нас – платіжний баланс, а отже, курсова стабільність і можливість забезпечити зростання ВВП. Наразі споживчі настрої бізнесу та громадян дають підстави стверджувати, що після падіння ВВП на 33–35% наступного року ми за будь-яких умов матимемо економічне зростання. Ми не враховуємо суттєве погіршення ситуації у воєнному плані. Я не бачу перспектив для суттєвого перегляду макропрогнозу. У нас є можливість самостійно забезпечити країну достатнім обсягом енергоносіїв, це дозволяє більш спокійно дивитись на опалювальний сезон, — сказав Марченко.

Міністр фінансів допускає, що гривня у 2023 році буде більш міцною, ніж закладено в бюджеті.

— Ми орієнтуємось на прогноз курсу від Міністерства економіки, середньорічний показник – 42,2 грн/$. Зміцнення гривні дійсно може вплинути на доходи, але оскільки ми залежні від зовнішніх надходжень, я не думаю, що сильніша гривня надто суттєво позначиться на загальній ситуації з бюджетом. До того ж вони передбачені за песимістичним сценарієм: ми не бачимо різкого росту доходів, тому помилка макропрогнозу не матиме такого впливу, як це могло би бути [у мирний час]. Якщо ми зможемо гарантувати $38 млрд зовнішньої допомоги для фінансування бюджету плюс можливі кошти на відновлення, це стане серйозним імпульсом, який дозволить утримати ситуацію, — сказав Марченко. 

Верховна Рада 7 жовтня почала розглядати держбюджет на 2023 рік. Парламентарям необхідно вивчити 1270 правок, і лише потім можна буде голосувати за документ у першому читанні.

Джерело

Новости Украины