Фото: Суспильне
У середу, 17 січня, Міністерство оборони повідомило, що розірвало останній контракт на постачання продуктів військовим із компаніями, пов’язаними з бізнесменом Ігорем Гринкевичем. Також відомство подало до ГБР заяву про визнання міністерства потерпілою стороною. Про це повідомляє прес-служба міністерства в Telegram.
— Під час розслідування ГБР отримало докази того, що в рамках підписаних 23 лютого 2023 року контрактів компанії Будівельна компанія Сітіград, Трейд лайнс рітейл, Будівельний альянс Монтажпроект постачали Міноборони низькоякісні товари. Це спричинило матеріальні збитки для Міноборони на загальну суму понад 934 мільйони гривень, — розповіли у відомстві.
Міністерство повідомляє, що наприкінці 2023 року одну з вищезгаданих компаній — Трейд лайнс рітейл — на конкурсних торгах у системі Prozorro було визнано переможцем на постачання продовольства за одним із 30 контрактів для ЗСУ. Через неможливість забезпечити постачання продуктів Міноборони вже надіслало всі необхідні документи для розірвання контракту та оголосило інший конкурс у Prozorro на укладання контракту з постачання харчування для ЗСУ.
17 січня ГБР повідомило Гринкевича та його сина про підозру у створенні злочинної організації та шахрайстві у воєнний час. Слідчі ДБР встановлюють повне коло осіб, також перевіряється інформація щодо посадових осіб Міністерства оборони України, які могли бути причетні до корупційних схем. 9 січня заступник міністра оборони Віталій Половенко заявив, що відомство розірвало укладені договори із родиною Гринкевичів. Проте залишився один контракт з афілійованими з нею компаніями, який детально вивчає Міноборони, — щодо постачання харчування військовим у Миколаївській та Херсонській областях. Наприкінці 2023 року Державне бюро розслідувань затримало Гринкевича, який намагався за $500 тисяч підкупити одного із керівників ДБР. Суд відправив його під варту з альтернативою у вигляді застави у розмірі понад 420 млн. грн.
Джерело