Модульні туалети у Полтаві: якими мають бути та коли запрацюють

За інформацією: Суспільне Полтава.

Фото: Суспільне Карпати

Пілотний проєкт зі встановлення п’яти модульних вбиралень у Полтаві нині на стадії публічного голосування: містяни визначають потенційні місця для туалетів. Про це в ефірі Українського радіо «Полтава» розповіла ініціаторка закупівлі модулів, депутатка Полтавської міської ради Юлія Городчаніна.

На п’ять модулів спрямують 10 мільйонів гривень з міського бюджету.

Туалетів дуже не вистачає, це відчули на собі гості міста, мешканці, гуляючи пішохідною вулицею, у парках, мікрорайонах. Якщо ми говоримо про Соборності, де найбільший потік людей, там хоча б є вбиральні, їх декілька, але їхні головні проблеми, їх відразу дві. Перша і ключова: вони не є доступними, бо перебувають у підвальних приміщеннях, і спуститися туди людині з інвалідністю, мамі з візочком і людині просто з травмою вкрай складно. І те, що вони працюють до шостої — восьмої години вечора, а люди тільки виходять в цей час гуляти.

На етапі підготовки до закупівель модульних туалетів треба визначити їхнє наповнення. Будуть базові послуги і додаткові, говорить Юлія Городчаніна.

Базова кабінка, але яка є повністю інклюзивною, без порогів, без бар’єрів. Розрахована, щоб людина на візку могла заїхати і розвернутися, щоб мама з дитиною могла зайти і перепеленати дитину в цьому приміщенні. Ці всі речі будуть враховані в технічному завданні при закупівлі модулів. Але там можна додавати багато чого. Дискусія – чи мають вони бути повністю безкоштовні, чи платні. Якщо вони будуть платні, то це буде мінімальна оплата, тому що, якщо ми залишимо їх повністю відкритими, то забезпечувати порядок і цілісність речей буде вкрай складно.

Модульні туалети у Львові. ЛМР

За словами депутатки, орієнтовна вартість одного модульного туалету – два мільйони гривень. Але вона не остаточна і залежить не лише від запланованого обсягу робіт, але і від росту цін під час будівництва.

Мова йде про закупівлю модуля повністю, про підготовку території, облаштування території, благоустрій і підключення мереж. Насправді, підключення мереж часто навіть дорожче, ніж сам модуль. У частині локацій, де визначено вбиральні, є поруч мережі, але не підведені. Тому така сума і виходить. Я не впевнена, що ми і в десять мільйонів вкладемося, але сподіваюся, що на пів дорозі не завершиться, тобто, за потреби додаватиметься фінансування. Це зараз орієнтовний бюджет.

Запрацювати модульні туалети в Полтаві можуть уже цього року. Цей пілотний проєкт визначить їхню ефективність і перспективу подальших закупівель.

Це не тільки оцей квадратний чи прямокутний модуль поставити. А як під’їхати до нього, якщо це паркова зона? Треба покласти мощення, якщо воно там було, то треба вирівняти, щоб не було бар’єрів. Якщо сама вбиральня безбар’єрна, а поруч підняті бордюри величезні, то який в тому сенс? Після голосування (за місця розташування – ред.) управління ЖКГ відразу готуватиме тендер, навіть по спрощеній процедурі це три тижні — місяць. І далі вже реалізація проєкту.

Повністю інтерв’ю щодо перспектив встановлення у Полтаві модульних вбиралень слухайте за посиланням

Новости Украины