«Можемо отримати умовно буковинський «Охматдит». Навіщо у Чернівцях планують об’єднати дві дитячі лікарні

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Чернівецька обласна дитяча клінічна лікарня. facebook/Чернівецька обласна дитяча клінічна лікарня

Чернівецькі обласну та міську дитячі лікарні планують об'єднати. Так хочуть створити єдиний дитячий надкластерний медзаклад в області й покращити надання медичної допомоги дітям.

Про це у коментарі Суспільному розповіла заступниця начальника ОВА Альона Атаманюк.

За словами Атаманюк, у межах спроможної мережі медзакладів на Буковині обласна дитяча лікарня є надкластерним закладомЇх називають найпотужнішими закладами в області, де надають спеціалізовану меддопомогу, як-от важкі хірургічні втручання та вузькопрофільні послуги.. Таких закладів в області є триОбласна клінічна лікарня, лікарня швидкої допомоги та обласна дитяча клінічна лікарня.. Водночас наразі міська дитяча лікарня не входить до спроможної мережі, тому її потрібно об'єднати з іншими закладами.

"Було сформовано проєкт спроможної мережі і кожен заклад має мати в ній місце. В більшості областей міські дитячі лікарні доєднували до центральних міських лікарень [які є кластернимиТакі лікарні надають пацієнтам мінімум 20 послуг. Крім Чернівецької центральної, це Вижницька, Хотинська, Сокирянська, Сторожинецька та Кіцманська лікарні., – ред.], тому поставало питання: чи міська дитяча лікарня має бути частиною кластерної лікарні, чи оптимальний варіант – зробити потужну надкластерну лікарню, в якій об'єднати сили й переваги міської та обласної лікарень", – каже Атаманюк.

За словами Атаманюк, обидві лікарні надають якісні послуги, розвиваються та є фінансово спроможними. Завдяки об'єднанню зможуть підсилити одне одного, а також конкурувати з медзакладами в інших областях.

"Тут не йдеться, що ми когось рятуємо. Є добре розвинуті послуги в одній лікарні й в іншій, а є напрямки, наприклад, онкогематологія, який розвинений в обласній дитячій лікарні, а в міській – більше напрямок хірургії. Якщо об'єднати два заклади, то можна отримати умовно буковинський "Охматдит", за прикладом, як у Києві", – каже Атаманюк.

Доповнено о 16:33: Що кажуть у міській лікарні

У коментарі Суспільному гендиректор міської дитячої клінічної лікарні Дмитро Білоус розповів, що ідею об'єднання підтримує, втім, вважає, що при цьому потрібно зменшити ризики, пов'язані з юридичними, фінансовими та кадровими питаннями.

"Можна об'єднати й створити одну юридичну особу, але є багато питань, бо є два власники – обласна та міська ради. Це буде один заклад з двома власниками чи з одним? Чи це буде територіальне медичне об'єднання в межах одного власника, як у Львові, чи створення нового закладу на базі однієї з лікарень?", – каже Білоус.

За словами Білоуса, 60% пацієнтів лікарні – це жителі області. Також у лікарні розвинений напрямок дитячої хірургії "без якого не може функціонувати надкластерна лікарня". Водночас у міській та обласній лікарнях є відділення, які дублюються, наприклад, гастроентерологічні, неврологічні, педіатричні.

"Є питання, в якому форматі працюватимуть відділення, якою буде кількість ліжок, яким буде напрямок допомоги. Важливо, щоб при об'єднанні не постраждали якість медпослуг, а персонал або був перекваліфікований, або для нього знайшлося місце в новоствореній структурі", – каже Білоус.

Питання об'єднання лікарень розглядаються на робочій групі, яку створили розпорядженням начальника ОВА. Група працюватиме до 30 листопада.

Читати ще

Читати ще МОЗ погодило мережу спроможних лікарень на Буковині: що зміниться

Читати ще Які лікарні будуть кластерними та що відомо про медреформу на Буковині — інтерв’ю зі Свестун

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новости Украины