За інформацією: Суспільне Чернігів.
ФОТО: Суспільне Чернігів
Перевищення рівня кишкової палички виявили в річці Удай у Прилуках. Воду фахівці Прилуцького відділу обласного центру контролю та профілактики хвороб перевірили у трьох місцях — на вулиці Незалежності, нижче скиду стічних вод "Прилукитепловодопостачання" та на Дослідній. Тут у воді й була кишкова паличка. Припускають, вода може бути забруднена через фекалії.
Місце відпочинку біля річки Удай на вулиці Незалежності у Прилуках. У воді – до десятка людей, засмагають – до пів сотні. Більшість – діти та пенсіонери.
Місце відпочинку біля річки Удай на вулиці Незалежності. ФОТО: Суспільне Чернігів
Віктор прийшов сюди вп’яте, каже, що все нормально та чистенько.
Віктор, відпочивальник. ФОТО: Суспільне Чернігів
Пенсіонерки Олександра та Світлана скаржаться на стан вбиральні та запах води.
Світлана, пенсіонерка. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Кажуть, що там каналізацію виливають. Такий сморід! Як туди попливеш, там такий сморід. Жах! І як збовтають воду плаває лайно".
Місцевий житель Ігор каже, після всього, що сталося в країні, то паличкою навряд чи налякаєш.
Ігор, місцевий житель. ФОТО: Суспільне Чернігів"Я майже тиждень кожен день — публіка одна й та сама. Хто купався, десять, двадцять…хто отут був оце майже всі. В країні такі страхи, що якась паличка це смішно. Після COVID після війни, після того, що пережили біля Прилук оцю навалу. Це смішно. Це б років 10-15 назад когось би це страшило".
12 червня фахівці Прилуцького відділу обласного центру контролю та профілактики хвороб провели дослідження води в Удаї.
Річка Удай у Прилуках. ФОТО: Суспільне Чернігів"Була відібрана вода з річки Удай у місті Прилуки та в зоні відпочинку, район Дослідний було перевищення індексу ЛКП, це кишкова паличка", — розповів завідувач Прилуцького міськрайонного відділу ДУ "Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України" Віталій Христюк.
Віктор Христюк, завідувач Прилуцького міськрайонного відділу ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України. ФОТО: Суспільне Чернігів
Лікар-бактеріолог мікробіологічної лабораторії Вікторія Антоненко назвала цифри, наскільки індекс ЛКП у воді, що взяли з річки, перевищує норму.
Вікторія Антоненко, лікар-бактеріолог. ФОТО: Суспільне Чернігів"В нормі індекс лактозопозитивної палички в цьому об’єкті – це річка, повинен не перевищувати п'ять тисяч. Ми виявили 6,200. Це каже про те, що можливо є фекальне забруднення водного об’єкта. Можливо сприяє температура, може які викиди є".
Такі дослідження тут проводять щомісячно із травня по вересень. При цьому крім лактозопозитивної палички перевіряють наявність у водоймі патогенних ентеробактерій та коліфагів.
Вода в Удаї. ФОТО: Суспільне Чернігів
У Прилуках забори води беруть у трьох місцях Удаю — це зона відпочинку біля води на вулиці Незалежності, нижче скиду стічних вод "Прилукитепловодопостачання" та на Дослідній, де і виявили кишкову паличку.
У будній день відпочивальників тут не зустріли. Прилучанин Ігор прийшов порибалити.
Ігор, прилуччанин. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Хто хоче, той і купається. Приходять люди, ну а як, а куди людям діватися, а де людям купатися? У нас тільки два пляжі".
Зі слів завідувача сектора санітарно-екологічного контролю Прилуцької міської ради Андрія Бойченка, ця територія не визначена, як місце відпочинку біля води. Натомість на вулиці Незалежності, який нижче за течією і є таким об’єктом, 23 червня вивісили попереджувальні таблички.
Андрій Бойченко, завідувач сектора санітарно-екологічного контролю Прилуцької міськради. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Як приймати сонячні ванни, це не заборонено, але прохання таке уникати купання в річці Удай. Її неможливо дезінфікувати або щось із нею зробити із кишковою паличкою".
Детальніше у сюжеті: