Моравецький: Європа опинилась перед лицем кризи «жахливих масштабів»


Моравецький: Європа опинилась перед лицем кризи "жахливих масштабів"

Фото: EPA

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Європа опинилась перед лицем економічної та політичної кризи «жахливих масштабів». Як повідомляє PAP, польський прем’єр виступив з такою заявою під час візиту до Парижу, де він зустрічався з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

«Росія, напавши на Україну, спровокувала жахливу кризу, яка, ймовірно, тільки починається. Кризу, яка впливає на безпеку, торкається енергетичних питань. Політичну та економічну кризу у найширшому значенні цього слова», – заявив він.

Він додав, що у такій ситуації Європі варто задуматися про те, як захистити себе, та закликав країни Євросоюзу до єдності. «Разом ми стоїмо, поодинці – падаємо», – сказав Моравецький.

Під час своєї промови польський прем’єр також згадав про війну в Україні.

«Українські солдати воюють як леви. Вони воюють, як французи під Вальмі, як солдати Наполеона під Аустерліцом чи варшавські повстанці. Але вони потребують зброї та фінансової підтримки набагато більше, ніж гуманітарної», – сказав Моравецький.

Він додав, що війна в Україні навіть не думає закінчуватися, тому Євросоюз повинен бути терплячим та рішучим.

«Нехай не виявиться, що в українців більше сил, терпіння та наполегливості, ніж у нас, європейців, які вагаються скрутити термостат на два градуси», – сказав Моравецький.

  • Рада Європейського Союзу планує зібратися на термінове засідання у зв’язку із загостренням енергетичної кризи в Європі. Міністри 27 країн-членів ЄС мають вирішити, що робити з рекордно високими цінами.
  • 26 серпня Британський регулятор у галузі енергетики (Ofgem) з 1 жовтня підвищив граничну ціну на електрику і газ до рекордних 3549 фунтів стерлінгів на рік.
  • У Косово через дефіцит електрики уже розпочалися тимчасові відключення.

Джерело