Сьогодні, 27 липня, в Україні відзначають День медичного працівника. Ні для кого не секрет, що ця професія є не простою. Медики первинної ланки – а саме сімейні лікарі, педіатри та терапевти, приймають на день десятки пацієнтів. Серед них як дорослі, так і діти. Протягом свого робочого дня фахівці стикаються з різними історіями: позитивними та сумними.
Саме тому в День медичного працівника журналістка ЮжБуд_News поспілкувалася з заступником директора з медичного обслуговування Романом Кучківським.
З дитинства Роман мав бажання допомагати людям…
Відчути важливість цієї професії мене змусила важка хвороба моєї бабусі. І хоча в родині медиків не було, але саме тоді я вирішив бути лікарем.
Де здобували вищу освіту і як воно, вчитися на лікаря?
Із самого початку я мріяв навчатися у Буковинському медуніверситеті, але щоб не втрачати час (якщо не пройду за конкурсом) і зміцнити свої знання з профільних предметів – подав документи в Уманський педагогічний університет на біохімію. Попри те, що в мене по тестуванню був високий бал, єдине, мабуть, що мене тоді хвилювало, це потрапити на бюджет, адже мої батьки прості сільські люди: мати тоді працювала агрономом її потім розформували, батько – у лісництві. І я розумів, що в мене ще є брат, який також навчається, тож я не хотів фінансово їх напружувати.
Провчившись рік в Умані, у 2011-го я вступив на бюджет до Одеського медуніверситету за напрямом лікувальна справа.
На третьому курсі мене запросили до студентського наукового товариства. Отримував підвищену президентську стипендію. Працював асистентом на кафедрі гігієни та медичної екології з професором Бабієнком. Поки навчався, встигав ще працювати в аптеках. Спочатку це була мережа Анкор, а потім влаштувався працювати в Аптеку Гаєвського.
Який досвід здобули під час інтернатури?
Після закінчення навчання, я поїхав у Вінницьку міську лікарню на інтернатуру. Там я працював у Центрі екстреної медичної допомоги, як лікар-інтерн, і був черговим хірургом.Саме тоді мені дали можливість працювати тим, ким я мріяв.
Нова медична реформа, нові напрямки…
Якраз з 2016 року розпочиналась нова медчина реформа. І саме держава вирішувала, яку професію за розподілом отримати. Відповідно був запит до мого райцентру з Вінниці, хоча я не брав якогось цільового направлення з лікарні. Тоді багатьох відправляли у сімейну медицину, бо потрібна була велика кількість “сімейників”.
Чесно кажучи, на інтернатурі я хотів бути нейрохірургом, але спочатку потрібно було отримати загальну практику. І до моменту, поки не прийшла до медицини Ульяна Супрун ( в. о. міністра охорони здоров’я України з 1 серпня 2016 по 29 серпня 2019) , у мене був цей шанс. Я міг тоді закінчити два роки сімейної медицини, інтернатуру, півроку переспеціалізуватися, і відразу перейти в хірургію. Але через цей закон я цього зробити. Та насправді зараз я не шкодую, що став саме сімейним лікарем.
Потрапити в Южноукраїнськ, так доля розпорядилася…
Зі своєю дружиною я познайомився ще на 5 курсі. Вона навчалася тоді на стоматологічному факультеті. У 2016 році ми з нею одружилися. Нам дали сімейну кімнату в гуртожитку. І коли я поїхав проходити інтернатуру до Вінниці, дружина залишилася далі навчатися. На той час і з’ясувалося, що зникла необхідність працювати за розподілом. Моя дружина родом з Южноукраїнська, і на той час там була велика потреба саме в сімейних лікарях. Тож із серпня 2019 по 2022 рік я працював сімейним лікарем. А в липні 2022 року мене перевели на посаду заступника директора з медичного обслуговування.
Чи змінилось щось під час повномасштабної війни?
Загалом нічого такого кардинально не змінилося, ми як працювали, так і працюємо, працює система. Адже люди як хворіли, так і хворіють.
Чи приймаєте пацієнтів під час тривоги?
Коли почалася війна, під час тривоги все закривалося. Усі не знали, що відбувається, що станеться. Зараз усе по різному, точніше люди поводяться по різному. У нашому місті люди не так серйозно ставляться до тривог, як наприклад, у Миколаєві, чи Вознесенську. Під час тривоги ми відправляли людей у бомбосховище, яке функціонує на базі лікарні, але вони не особливо туди йшли. А зараз, якщо людей не багато, ми дотримуємося правил двох стін.
Чи є у вас в команді хтось, хто через війну переїхав до Южноукраїнська і тепер працює в сімейній медицині?
Минулого року до нас приєдналася нова лікарка з Арбузинки Токар Ольга Миколаївна. А переселенців-лікарів у нас немає.
Скільки ВПО вже заключили декларацію з нашими лікарями?
На щастя, люди мають право вільно обирати лікаря в будь-якому закладі по всій країні, тим паче під час війни. Це зазвичай ті люди, які або втратили зв’язок зі своїм сімейним лікарем, або планували залишитися в Южноукраїнську на тривалий термін. Однак точну кількість таких осіб вам не скажу, приблизно 1000-1200 уклали декларацію з нашими лікарями, але серед переселенців є ті, хто приїхав на три дні, уклав декларацію, і поїхав, а в базі у нас вони досі є.
Які волонтери Вам допомагають?
У нас є кілька волонтерів, які нам постійно допомагають від початку війни. Це волонтери з УГКЦ на чолі з капеланом О. Ігорем Вороною. 110 аптека надавала допомогу ліками. Організація Intersos (Німеччина). Вони незабаром мають передати нам діагностичний трейлер із необхідними лікарськими препаратами для виїздів у населені пункти громади. БФ “Берегиня Південь” надав безлактозні суміші для немовлят. Міжнародна організація ЮНІСЕФ, нещодавно передала нам холодильники для зберігання вакцин з постійно працюючими приладами моніторингу температури. Будівельне підприємство “Юженергобуд”. Допомогли відкрити кабінет лабораторної діагностики. Вони взагалі постійно підгримують матеріально: заміна вікон, дверей, будівельні матеріали, нові меблі та ремонтні роботи – це все фінансують вони. Зараз планується капітальний ремонт у 115-му і 203-му кабінетах, також завдяки “Юженергобуду”.
Читайте також:
Нова лабораторія сімейної медицини Южноукраїнська почала приймати пацієнтів
Допомога центру сімейної медицини Южноукраїнська від Юженергобуда
Сімейні лікарі Южноукраїнська отримали новий автомобіль від благодійників
Волонтери храму УГКЦ передали 621 продуктових наборів для медиків Южноукраїнська
-
Волонтери храму УГКЦ передали 621 продуктових наборів для медиків Южноукраїнська
-
Сімейні лікарі Южноукраїнська отримали новий автомобіль від благодійників
Романе, розкажіть, з якими проблемами частіше звертаються до сімейного лікаря?
Найчастіше це застудні захворювання, болі в ділянці серця, проблеми з тиском. Влітку, наприклад, часто звертаються з кишковою інфекцією, циститом. Взагалі, багато хвороб можуть викликати слабкість, нездужання, зниження працездатності – у такому разі краще обстежитися з профілактичною метою.
Певною мірою про пандемію тепер вже можна говорити в минулому часі?
Так, пандемію скасовано в усьому світі ВООЗ. Тобто з липня перестали діяти карантинні обмеження. Але щеплення залишаються як сезонні. Взагалі МОЗ рекомендує віднести вакцинацію проти COVID-19 до групи ГРВІ з серйозними ускладненнями грипу.
Як ви абстрагуєтеся від роботи й проводите відпустку?
Можна сказати, що відпустки у мене взагалі немає. Я не пам’ятаю жодного вихідного, щоб мені не телефонували (усміхається). Це буває через абсолютно різні обставини. І якщо у мене є можливість допомогти цим людям, попри чи має людина зі мною декларацію, чи ні, з нашого міста, чи проїхала звідкись, я маю допомогти, хоч зі Львова до мене прийдуть – немає різниці. Я така людина.
Тож роботи у мене дуже багато, величезний потік людей змушує постійно перебувати у напрузі. Аби відновити сили, мені потрібні тиша та природа (посміхається).
У чому ж полягає комунікація з пацієнтами?
У доброзичливому й уважному ставленні до кожного пацієнта, а також ставленні, що наповнене щирим бажанням допомогти.
Що ви б хотіли побажати своїм колегам і загалом усім медпрацівникам у день вашого професійного свята?
Хочу побажати всім своїм колегам терпіння, здоров’я і сил, натхнення, мирного неба, якнайшвидшої перемоги. А як лікарям – бути фахово підкованими й упевненими, і щоб робота приносила не лише моральне, а й фінансове задоволення. Бережіть себе, бо, можливо, саме від вашого життя залежать долі багатьох людей.
Читайте актуальні події, цікаві факти, свіжі новини міста Южноукраїнська та України на нашому сайті ЮжБуд_News Запрошуємо вас доєднатися до зручного месенджера та слідкувати за сторінками:
- Telegram
- Viber
- YouTube
Читайте також:
- “Мрія дитинства бути лікарем”. Інтерв’ю з лікарем Романом Кучківським
- Анастасія Бєлібова з Южноукраїнська стала фіналісткою Нацвідбору Дитячого Євробачення 2023
- Цікаві заходи в Южноукраїнську цього тижня
- Цікаві заходи в Южноукраїнську цього тижня
- Розклад лікарів Южноукраїнської МТГ з 3 по 7 липня